Gesink: “Beklimming had nog wat langer mogen duren”
maandag 19 juli 2010 om 13:11

Gesink: “Beklimming had nog wat langer mogen duren”

Robert Gesink moest gisteren op de laatste beklimming van de dag even lossen uit de groep met de tenoren van deze Tour de France. De Achterhoeker reed zijn eigen tempo en wist zich op bewonderenswaardige wijze terug te knokken en reed zo naar een mooie zesde stek. “Op het laatst voelde ik me sterker worden”, vertelde Gesink aan Rabosport.

“Vinokourov trok aan het begin van de laatste klim hard door. Te hard voor mij. Maar ik raakte niet in paniek. Ik weet van mezelf dat ik later op zo’n beklimming toch weer beter word en anderen minder.”

“Van mij had de beklimming nog wel een paar kilometer langer mogen duren. Op het laatst voelde ik me sterker worden, maar toen was Menchov inmiddels vertrokken en kon ik dus niet meer versnellen. Dat was wel jammer, maar de bevestiging geeft moraal. Ik ben eigenlijk pas goed boven de 1800 meter en dit was maar 1300. Niet hoog genoeg dus.”

RIDE Magazine
RIDE Magazine