Geraint Thomas wilde iets proberen op slotklim: “Arensman deed het goed, maar had zelf de benen niet”
foto: Cor Vos
woensdag 22 mei 2024 om 17:53

Geraint Thomas wilde iets proberen op slotklim: “Arensman deed het goed, maar had zelf de benen niet”

Geraint Thomas eindigde als vierde in de zeventiende rit van de Giro d’Italia. De Britse klimmer van INEOS Grenadiers vertelde na afloop dat hij eigenlijk wilde aanvallen op de slotklim, maar de benen niet had. “Mijn aanval werd wel goed ingeleid door Thymen Arensman en mijn andere ploeggenoten”, vertelde Thomas aan CyclingProNet.

“We probeerden in de finale een goed tempo op te leggen aan de rest van het uitgedunde peloton. Op die manier wilden we mijn aanval inleiden, maar uiteindelijk had ik de benen niet. Het was wel een goede dag voor het team. Thymen Arensman en de andere jongens deden het allemaal goed.”

Thomas heeft na rit zeventien nog steeds zich op de tweede plaats, hij volgt op slechts 22 seconden van Daniel Felipe Martínez. “Het gaat echt gelijk op tussen ons. Ik was ook blij toen hij het probeerde op de slotklim. We wilden ook allebei proberen mee te gaan met Tadej Pogacar op de klim, maar het ging gewoon niet. Dat is ook het verhaal van deze wedstrijd. Het is jammer dat Pog zo goed is”, sloot Thomas af met een glimlach.

RIDE Magazine
32 Reacties
22-05-2024 17:59
G. is verder een topkerel, maar dit soort onzin moet hij niet verkopen. Als veteraan is zijn enige doel nog om voor het podium te rijden en aanvallen deed hij al bijna nooit dus is het moeilijk vol te houden dat dit hier anders zou zijn. Kan ik nog begrijpen, ware het niet dat hij eerder vol bravoure sprak over aanvallend koersen. Hou dan gewoon je mond als dit niet je intentie is.
22-05-2024 18:01
Hou toch op, slapjanus, ga eens een keer echt koersen als je praatjes wil verkondigen. Je manier van rijden is gelijk aan je zonnebril: spuug- en spuuglelijk!
    22-05-2024 19:00
    Rustig, Martijn, blijven ademen.
    22-05-2024 20:15
    grappig Jacco, want zo zie ik je zelden. Van een duizendtal feiten en historische epistels naar geïrriteerd en veroordelend. Wat is hier gebeurd?
    22-05-2024 22:04
    Als je zo'n reactie aan de meest eloquente wielerflitser ontlokt, heb je het als renner wel bont gemaakt hoor..
    22-05-2024 22:13
    Haha Wim, ja, ik liet me even gaan. Begrijp me goed, als hij zo wil rijden zoals hij doet, nou ja, dan moet hij dat doen. Dat ik er niet opgewonden van raak is volkomen irrelevant. Maar als hij dan praatjes verkoopt die volstrekt niet in overeenstemming zijn met zijn gedrag, dan wil ik wel eens narrig worden. Geen big deal verder, het gaat wel weer.
    23-05-2024 06:47
    Ook z’n positie op de is om te janken van Thomas.
    Alleen met een goeie bikefitter zou hij al veel meer kunnen winnen
    Wat een gedrocht
    23-05-2024 11:46
    geen probleem hoor Jacco, alle begrip!
22-05-2024 19:18
Hele rare koers van Ineos, snap niet dat ze met Arensman op kop gaan rijden, ze zijn helemaal niet beter dan hun directe concurrenten Arensman is niet sterker dan Tiberi en Thomas is niet sterker dan Martinez. Als je nou nog een sterke Foss erbij had dan had ik het nog begrepen maar ze hebben helemaal niet de beste ploeg om te controleren.
    22-05-2024 19:20
    Ploeg rijdt al tijden met verouderde software.
    22-05-2024 19:22
    ...en benzine.
    22-05-2024 20:08
    Pakketjesdiensten ook niet mee zo betrouwbaar.
    22-05-2024 22:09
    Arensman is wel beter dan die kattenbeul. De kattenbeul volgt de gehele etappe en komt dan met een eindsprintje. Dat kost veel minder energie dan wat Arensman moet doen voor zijn kopman. Als Arensman voor zijn eigen klassement mag gaan dan eindigt hij voor de kattenbeul.
22-05-2024 17:54
Je wou een aanval inleiden maar je had de benen niet hmm...
    22-05-2024 21:41
    Meneer is gewoon bang om #2 bij Ineos te eindigen en laat Arensman daarom op kop rijden.
22-05-2024 17:56
Ik snap niet dat ze Arensman in dienst van Thomas laten rijden, Thymen is op dit moment duidelijk de betere van Ineos en kan nog een mooie top 5 plaats + witte trui veroveren
    22-05-2024 18:14
    Dat Arensman duidelijk de betere is, zou ik echt niet durven zeggen. Thomas is echt ook wel sterk bergop.

    Dat gezegd zijnde moeten ze hem idd niet overbodig laten werken voor de eventuele 2° plaats van Thomas.
    Laat Arensman maar zijn kans gaan in de strijd tegen Tiberi ( net als Thomas zelf de strijd mag aangaan tegen Martinez).
    Al eindigen ze alle2 te kort dan hebben ze het toch mogen proberen. Arensman laten werken is zowiezo de strijd verliezen voor wit met geen garantie voor Thomas.

    Enja iedereen praat maar over aanvallend koersen, maar het zijn de benen die dat beslissen en niet het hoofd. Als het opgelegde tempo al de benen afsnijdt, kun je niet veel anders dan volgen.
22-05-2024 18:08
Het eerlijke verhaal is natuurlijk dat Ineos tempo wilde rijden om te voorkomen dat anderen zouden aanvallen. Tevens stond er voor Arensman nog een rekening open van gisteren, toen hij zich niet zinloos liet terugzakken. Het lijkt me voor Arensman beter als hij een ploeg opzoekt die meer vertrouwen in hem heeft.
    22-05-2024 18:16
    Kan natuurlijk ook zo zijn dat Arensman geen schijnwerpers en verwachtingen wil en een (schijnbaar) dienende rol prefereert om zo zonder druk rond te rijden. Op dat vlak heeft hij wel wat Dumouliniaanse trekjes.
    22-05-2024 19:46
    Ik meen ook dezelfde trekjes terug te vinden bij Wout van Aert. Ik begrijp persoonlijk niet dat je liever (op bepaalde momenten) knecht dan voor je eigen kansen gaat, maar het is goed mogelijk dat sommigen dit prefereren. (Ik ben dan ook geen prof en kan niet meespreken over de salarissen/orders die de renners krijgen)
22-05-2024 19:14
Toch een beetje een vreemde tactiek. Thomas is toch niet meer de renner die gebaat is bij de tactiek waarbij een ploeggenoot iedereen versmacht, waarna Thomas dan kan wegspringen.

Arendsman staat hoog in het klassement en 2de voor de witte trui. Speel daar dan toch wat mee. Laat Arendsman aanvallen, dan schud je tenminste eens flink aan de boom. Tiberi moet dan reageren, waarop O'Connor ook in actie moet schieten en er dan ook was doorgezakt, en mogelijk had je zelfs Martinez onder druk kunnen zetten. Ineos is tactisch geen sterke ploeg.
    22-05-2024 20:45
    Thomas fietst prima voor zijn leeftijd,respect maar van aanvallen heeft hij nog nooit gehoord. Iemand die defensief koerst mag van mijn buiten het podium vallen. Arensman wil wel maar kan ook net niet ….
22-05-2024 22:50
De hele koers van de nummer 2 tot en met 10 is defensief en behoudend. Pogacar kan er dan met kop en schouders bovenuit steken prima, maar dat de nummers 2 en 3 elkaar amper bestoken en gewoon een afvalrace maken, maakt dit wel een saaie giro. Maak dan in elk geval nog strijd om de podiumplaatsen. Niemand durft iets te doen
22-05-2024 18:48
Tja ze kunnen niet allemaal snoep eten he. Over 10 jaar is Thomas de winnaar van deze editie
    22-05-2024 19:20
    Dan zal Thomas er eerst voor moeten zorgen dat hij op de 2de plek in het AK
    kan eindigen na er eerder afgedonderd te zijn....of beter gezegd, zal Arensman die
    terug de leiband omkreeg, hem op de bagagedrager moeten meesleuren.
    22-05-2024 20:16
    Er was een tijd dat de redactie ingreep bij ongefundeerde doping insinuaties. Maar tegenwoordig mag de site ermee besmet worden, blijkbaar.
22-05-2024 21:24
Ik hoor die dus na iedere rit zeggen dat hij de benen niet had. Het zal er dan ook niet meer van komen lijkt me. En kun je dat dan niet al eens laten weten tijdens de rit? De slotklim was vandaag niet de eerste berg die ze beklommen.
22-05-2024 18:17
Twee generaliserende opmerkingen (om reacties uit te lokken):

a) Engelsen zijn van nature oerconservatief dus rijden per definitie behoudend

b) Nederlanders ( ik bedoel meer de supporters dan de wielrenners) hebben altijd moeite met het vinden van de balans tussen “individuele doelen nastreven” vs “je volledig inzetten voor team doelen”

Wat vinden jullie van a) en van b) ?
    22-05-2024 19:44
    A) Engelsen zijn 'conservatief' in de zin dat ze hechten aan traditie. Dat heeft helemaal niks te maken met laf of zuinig wielrennen. Sterker nog, er zijn zeer weinig culturen waar fairplay en elkaar met open vizier bestrijden hoger in het vaandel staan dan de Engelse.

    B) Nederlanders hebben gemiddeld genomen veel moeite met zichzelf ondergeschikt maken aan anderen. Onze cultuur is daarom ook zo egalitair: we bewaken ons ego, zelfbeeld en eigendunk met hand en tand. Vandaar dat Nederlandse klantenservice en gastvrijheid wereldwijd zo berucht zijn. Arensman lijkt mentaal nog niet klaar voor een zelfbeeld als knecht.
23-05-2024 00:35
Heel raar, dat je de kenner, die je hier verwacht, niet ziet reageren..
    23-05-2024 08:18
    Go go Ineos
23-05-2024 06:33
G is gewoon op het niveau waar ie is, samen met Martinez achter the one. Arend had stalorders, tempo hoog, zorgde ervoor dat Benno moest lossen. En ze hadden gehoopt dat G ietsje beter zou zijn. Wat snappen jullie niet aan dit verhaal? Of is het louter om Ineos en G te bashen?
Ja, ik had ook graag vrij spel gezien voor Arend, want het wit ligt voor het oprapen, en plaats 4 of 5. Denk zelfs stiekem dat ie best of the rest is, na the one, als ie vrij mag pokeren. En dat met de achterstand vanuit de eerste week. Zijn tijd komt nog, hij zit goed bij Ineos.

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine