Geox-TMC zoekt nieuwe sponsor in Venezuela

foto: Sirotti
Mauro Gianetti lijkt in de zoektocht naar een sponsor voor zijn wielerploeg een nieuwe geldschieter gevonden te hebben in Zuid-Amerika. De Spaanse krant El Diario Montañes meldt dat de Zwitser in gesprek is met het Venezolaans bureau voor toerisme over sponsoring van zijn wielerploeg.
Gianetti verblijft momenteel samen met zijn ploegleider Josean Fernández Matxin in Zuid-Amerika voor onderhandelingen. Fernández liet via Facebook weten dat de gesprekken voorspoedig verlopen en plaatste zelfs een foto van de onderhandelingen. “Ik hoop dat dit de start is van een groot project,” aldus de Spanjaard. Indien de ploeg nog een geldschieter weet te strikken, kan het in 2012 als ProContinentaal team actief zijn.
De Italiaanse schoenenfabrikant Geox maakte dit jaar zijn intrede in het peloton als opvolger van Footon-Servetto. De ploeg trok onder meer Denis Menchov en Carlos Sastre aan, maar werd niet uitgenodigd voor de Tour de France. In het najaar won Juan José Cobo verrassend de Ronde van Spanje. Desondanks besloot Geox de sponsoring te beëindigen en moest manager Gianetti op zoek naar een nieuwe geldschieter. Onder meer Fabio Duarte (Colombia-Coldeportes) en Matteo Pelucchi (Europcar) verlieten het team inmiddels.