vrijdag 9 november 2018 om 10:33
George Bennett hoopt op Tour de France: “De Giro heeft drie tijdritten”
Als George Bennett het voor het zeggen heeft, kiest hij volgend seizoen voor de Tour de France. De klassementsrenner van LottoNL-Jumbo denkt dat het parcours van de Tour beter bij hem past dan de route van de Giro.
“De Tour is voor mij de overduidelijke favoriet, want de Giro heeft drie tijdritten en de eerste twee weken zijn minder uitdagend dan die in de Tour”, zegt Bennett in gesprek met Eurosport. “De Tour heeft een aantal hoge bergop aankomsten en met La Planche des Belles Filles beginnen we al meteen in de eerste week met een aankomst bergop.”“Ik denk dat het een mooie route is de voor de Tour, met minder tijdritkilometers. Ik zou mij er graag op toeleggen, maar het team besluit. Zij bespreken wie waar rijdt. Maar ik weet niet of het Giroparcours bij mij past met al die tijdritkilometers.”
Bennett reed dit jaar twee grote rondes. In de Giro finishte hij als achtste, de Vuelta sloot hij af als 35e. Bij LottoNL-Jumbo moet hij het kopmanschap in grote rondes delen met Primoz Roglic en Steven Kruijswijk.
Bennett
Kruijswijk (dubbel)
Gesink
Groenewegen
Roosen
Teunissen
Martin
Zo discussie is weer op gang
Lijkt me namelijk iets teveel van het goede voor Gesink. Dan zie liever Tolhoek in een van deze rondes als zijn vervanger
Giro --> Kruijswijk, Gesink, Tolhoek, De Plus, Bouwman
Tour --> Roglic, Kruijswijk, Bennett, Gesink
Vuelta --> Roglic, Bennett, Kuss, Tolhoek/De Plus, Powless
Tour –> Kruijswijk, Bennett, Gesink, De Plus
Vuelta –> Kruijswijk, Gesink, Roglic, Bennett, Kuss, Tolhoek, Powless
Dan kan Roglic de Giro tenminste winnen met al die heuvelachtige tijdritkm's (ervanuitgaande dat Dumoulin en Froome voor de tour gaan).
Mooie opstelling zo. Enige discussie lijkt mij Jansen voor Teunissen, die zelf nog niet wist welke grote ronde hij zou gaan betwisten.
Kruijswijk (Kopman)
Tolhoek (Schaduw)
Bouwman
De Tier
Van Poppel
Hofstede
Lindeman
De Plus
Tour
Roglic (Kopman)
Bennett
Kruijswijk
Gesink
Groenewegn
Van Emden
Martin
Roosen
Vuelta
Bennett (Kopman)
Tolhoek
Kuss
Powless
Martens
Olivier
Van der Hoorn
Eenkhoorn
Reserve: Gesink/Roglic
Gaat makkelijk zo, want ik vindt dat Bennett inderdaad een punt heeft.
Beetje raar om zijn slechtste ronde in jaren als de maatstaf te nemen.
Ja, maar hij werd dit jaar nog 8e in de Giro zou je zeggen.....inderdaad maar op meer dan 13 minuten en zonder ooit echt in de buurt te komen van de top.
Bennett is prima geschikt als kopman, kan altijd top 10 halen en de tactiek om te starten met 2 kopmannen werkt prima bij Jumbo. Ik moet wel zeggen dat zijn tijdrit wel elke grote ronde verder achteruit lijkt te gaan, dat baart me wel zorgen. Hopelijk gaan ze er op trainen deze winter.
Scorebordjournalistiek, maar ik denk dat hij zich beter kan toeleggen op de kleine rondjes met bijvoorbeeld een ronde van Zwitserland c.q. Oostenrijk etc.
Dat doet hij toch al? De Ronde van Oostenrijk is dan weer 'n beetje te min, lijkt me.
Waar je bv bij Roglic kan zeggen dat hij beter tot zijn recht komt in kleine rondjes omdat de TT daar beslissender is, of een Spilak die geen 3 weken achter elkaar goed kan zijn.
Bij Bennett is zijn niveau niet hoog genoeg voor top-5 in een grote ronde, of voor het winnen van bv Catalunya. Maar komt mi wel goed tot zijn recht als rechterhand/schaduwkopman/meesterknecht van bv Roglic of Kruijswijk in de Giro of Tour. Eigenlijk is dit de perfecte knecht die veel plegen zoeken. Namelijk sterk genoeg om met de beste 10 mee te gaan bergop, maar niet goed genoeg om zelf een klassement te rijden bij de top-5. (alleen jammer dat hij bij Jumbo rijdt omdat hij eigenlijk liever niet als knecht uitgespeeld wordt)
En misschien ooit wel meer als alles een keer klopt...
Roglic kopman tour
Bennett tour als schaduw kopman / renner met beschermde status want eerste week is vaak hectisch met beschermde status
Dylan , Roossen, gees, der pantzerwagen tolhoek zeker mee en dan is er nog 1 plekje over.
Vuelta maar kijken hoe de vlag er dan bij hangt want een seizoen is lang en er kan van alles gebeuren.
Maar wat hebben ze een enorm brede en sterke ploeg zeg, wat een weelde dat is ook wel eens anders geweest