Gelooft Puck Pieterse in eerste gele trui? “Onzeker of het voor puncheurs of sprinters wordt”
foto: Fotopersburo Cor Vos
vrijdag 31 juli 2026 om 19:58 Volg in Google

Gelooft Puck Pieterse in eerste gele trui? “Onzeker of het voor puncheurs of sprinters wordt”

Puck Pieterse staat aan de vooravond van haar derde Tour de France Femmes, haar eerste koers op de weg sinds Luik-Bastenaken-Luik in april. Op papier liggen er veel ritten die op maat zijn van de explosieve Pieterse, waaronder wellicht de openingsrit in Lausanne.

Pieterse maakte haar wedstrijdkilometers de afgelopen maanden uitsluitend op de mountainbike. “Ik heb niet op de weg gekoerst sinds Luik, maar ik heb geracet op de mountainbike, dus ik heb zeker mijn wedstrijddagen gehad”, zei de renster van Fenix-Premier Tech daar zelf over op een persconferentie tegen diverse media.

De openingsrit van de Tour eindigt op de Côte Saint-François (2,6 km à 4,6%) in Lausanne, op papier en finish waarop de Nederlandse goed uit de voeten zou moeten kunnen, al zou het idealiter nog wat zwaarder mogen zijn. “Iedereen kijkt uit naar de start. Het is een boeiende finish, zeker omdat niemand zeker weet of het voor puncheurs of sprinters wordt. Velen hebben hun zinnen op het geel op de eerste dag gezet”, aldus Pieterse.

De Amersfoortse, die in 2024 al eens dagsucces boekte in de Tour door Demi Vollering te verslaan in Luik, mikt vooral op ritzeges. “Dit jaar bekijk ik het dag per dag. Het is al mijn derde Tour de France, dat voelt gek om te zeggen. Ik kijk er over het algemeen naar uit. Ik ga per dag kijken hoe ik me voel en een poging wagen wanneer het goede moment er is”, besloot de 24-jarige renster.

Speel de Voorspelgame tijdens de Tour Femmes

Voor de zomervakantie

Om te reageren moet je ingelogd zijn.