Geen enkele twijfel meer bij Tadej Pogacar over wel of niet deelnemen aan Vuelta a España
Pogacar tijdens de Vuelta van 2019 - foto: Cor Vos
maandag 22 juli 2024 om 08:33

Geen enkele twijfel meer bij Tadej Pogacar over wel of niet deelnemen aan Vuelta a España

Tadej Pogacar is de eerste renner sinds Marco Pantani in 1998 die in één jaar de Giro én Tour heeft gewonnen. De Sloveen heeft nu de mogelijkheid om voor een historische triple te gaan, als hij ook nog aan de start verschijnt van de Vuelta. Maar dat gaat hij niet doen, bevestigde hij bij France 3.

Tijdens de persconferentie op de tweede rustdag van de Tour liet Pogacar de deur nog op een heel kleine kier. De kopman van UAE Emirates zei toen dat het ’99 procent’ zeker was dat hij niet zou deelnemen aan de Vuelta. Een week later is er helemaal geen twijfel meer.

“Ik ga niet naar de Vuelta, ook al is het een koers die ik erg leuk vind. Ik was er in 2019 en heb altijd al terug willen keren. Maar in mijn programma heeft de Tour de prioriteit. Misschien ga ik me volgend jaar concentreren op het rijden van de Tour en de Vuelta”, aldus Pogacar, die ook nog meegaf dat hij ooit misschien deel zal nemen aan Parijs-Roubaix. “Roubaix is een koers die ik leuk vind, hoewel het wel lastig voor me zal zijn. Mijn handen zijn namelijk zwak en ik weet niet of zij het aan zullen kunnen.”

Pogacar stond één keer eerder aan de start van de Vuelta. In 2019 maakte hij er zijn debuut in een grote ronde. Dat deed hij met drie ritzeges en een derde plaats in het eindklassement.

RIDE Magazine
20 Reacties
22-07-2024 08:42
Het winnen van de olympische spelen en/of het WK voegt veel meer toe dan de Vuelta
    22-07-2024 08:46
    Nee.
    22-07-2024 08:53
    Zeker niet: De triple winnen is nog nooit gedaan en zou legendarisch zijn...helaas, gaat niet gebeuren.
    22-07-2024 14:48
    De triple Giro/Tour/OS is ook nog nooit gepresteerd en dus net zo uniek. Misschien nog wel meer omdat de OS een eendagskoers is.

    De triple Giro/Tour/WK is enkel gedaan door Merckx en Roche, dus na 1987 wederom historie indien het gebeurt.
    22-07-2024 15:30
    Inderdaad Giro/Tour/WK is een triple met daarin een 1-daagse koers. Dan is 3x 3 weken wel een prestatie van een hele andere orde. OS heeft uberhaupt nog niet veel impact binnen het wielrennen ook door de belachelijke selectie-eisen waardoor een hele vracht goede renners niet eens kunnen meedoen.
22-07-2024 09:55
Pogacar heeft deze Tour ook meermaals gezegd hoe hij zou gaan rijden en vervolgens bleek in de praktijk iets anders. Pas als de inschrijfdeadline van de Vuelta voorbij is en hij écht niet ingeschreven is door UAE, geloof ik het.
22-07-2024 11:47
pogacar is er eentje die afvinkt en alles eens wil winnen, denk dat die minder bezig is met 3 grote rondes in 1 jaar

voor de os zijn er sowieso minder kansen en het wk is dit jaar helemaal voor hem gemaakt, lijkt me logisch dat hij die opportuniteiten nu wil proberen grijpen

de vuelta is er elk jaar opnieuw en daar maakt het parcours niet eens uit, het is sowieso iets voor hem, dus die komt er sowieso wel eens. lijkt me erg logisch dat die dan de laagste prioriteit krijgt
    22-07-2024 14:55
    Volgend jaar..... Dan focust ie op eindelijk MSR winnen. Een rondje in het voorjaar wat ie nog niet gewonnen heeft (Bv Baskenland of Romandie) en dan voor de dubbel Tour- Vuelta.

    Pogacar wil inderdaad een compleet palmares. Niet 7x de Tour en verder ""niks""
22-07-2024 08:52
Absoluut. Laat Ayuso de Vuelta maar winnen.
    22-07-2024 08:55
    De Vuelta gaat naar Roglic, normaalgesproken.
    22-07-2024 09:33
    Dat durf ik te betwijfelen! Denk dat er heel veel kanshebbers zijn. En Roglic steekt er niet bovenuit dit seizoen (na de nieuwe 'big 3'). Weet ook niet wie hij ter ondersteuning krijgt. Vlasov/Martinez? Met UAE heb je ook nog Almeida, Del Toro en A Yates, Mas gaat voor podium, VLAB zet vol in op Kuss (die het dit jaar ook nog niet heeft) en dan zijn nog legio andere renners die je normaal voor plekken 5-10 strijden maar waarbij er ook iemand zou kunnen verrassen. Zoals een Landa die blijkbaar kopman Vuelta mag zijn.
    22-07-2024 09:34
    Waarom zouden Almeida etc knechten voor iemand die in de Tour niet zijn deel deed?
    22-07-2024 09:41
    Begreep dat Ayuso lievelingetje van de baas is. Maar goed, kan ook zijn dat Almeida en/of Adam sterker is, dan zal het omgekeerd zijn.

    Skjelmose is ook zo'n renner voor plek 5-10 die misschien wel positief kan opvallen door voor podium te gaan.
    22-07-2024 18:04
    Was aan Hindley en Vlasov ook niet de belofte gedaan dat ze kopman mochten zijn in de Vuelta, als ze 100% knechten voor Roglic in de Tour? Weet niet of Vlasov de Vuelta kan halen na zijn enkelbreuk, maar zou me op zich niets verbazen als Hindley/Vlasov hun eigen ding mogen doen, en net als Roglic op hulp mogen rekenen van jongens als Lipowitz, Higuita en Martinez. Kunnen ze na 2 weken altijd nog kijken voor wie er nog een goed klassement inzit.
22-07-2024 12:30
Volkomen logisch, het proberen winnen van 3 rondes in 1 jaar zit vooral in de hoofden van commentatoren en publiek. Hij zal heus de Vuelta nog eens rijden, maar de triple proberen te winnen is zo’n gigantische roofbouw plegen op een lichaam daar geloof ik niet in. En ik denk dat iedereen met gezond verstand dat niet moet willen
22-07-2024 13:45
Klopt. Hij gaat dan ook gewoon voor de Triple Crown: Giro + Tour + WK.

Pas drie mensen is dat gelukt:
* Merckx (1974)
* Roche (1987)
* Van Vleuten (2022)

Wil niet voorinvullen dat 'ie 'ook wel even' het WK wint, maar de kans dát 'ie wint, is mijns inziens significant.
22-07-2024 18:35
Hopelijk klopt dit. Desgevallende het beste wielernieuws dat ik sinds lange tijd heb vernomen. Eindelijk toch nog een spannende ronde dit jaar.
22-07-2024 08:57
Wat niet is kan nog komen, blijven hopen op zijn deelname dit jaar
22-07-2024 10:15
Zonder Vingegaard kan ie deze op spaarstand winnen. Kijk nog even naar de tijdsverschillen in de Top 10 afgelopen Tour en Giro, wie is er een serieuze uitdager?

Transfereer Ayuso naar Movistar de komende maand en probleem is opgelost. Of geef die jongen een zak geld.
22-07-2024 13:19
Deze kerel heeft zeer zwakke handjes. Hij kan ook slecht bidons mikken.

Reacties zijn gesloten.