Geen Boels Ladies Tour door corona: “Onder de huidige omstandigheden onmogelijk”
De Boels Ladies Tour 2020 is geschrapt. De organisatie heeft in samenspraak met de beoogde etappeplaatsen besloten de enige etappekoers voor vrouwen in de UCI Women’s WorldTour in de Benelux te annuleren. De organisatorische en financiële risico’s door het coronavirus zijn te groot gebleken.
De wedstrijd was aanvankelijk in augustus voorzien en had op de vernieuwde kalender van de internationale wielerbond UCI een nieuwe datum gekregen van 1 tot en met 6 september. Het is de organisatie onmogelijk gebleken om het verantwoord doorgaan van dit evenement te kunnen garanderen.
Organisatiebureau Courage Events heeft de afgelopen maanden met alle betrokkenen (gemeenten, sponsors, teams, rensters en bonden) gekeken naar de mogelijkheid om de editie 2020 in aangepaste vorm door te laten gaan. Op ruim een maand van de beoogde startdatum 1 september is door de belangrijkste partijen de conclusie getrokken dat dit onder de huidige omstandigheden onmogelijk is.
“Het belangrijkste struikelblok om een sportevenement als de Boels Ladies Tour te kunnen organiseren is de noodverordening dat een organisatie verantwoordelijk is voor het totale gebied van haar evenement”, zegt organisator Thijs Rondhuis. “Voor ons is dat het gehele parcours gedurende meerdere dagen. Deze wet is helder, naar aanleiding hiervan hebben een aantal gemeenten laten weten op basis van deze regel geen vergunning te gaan verlenen.”
Maar er spelen ook andere onzekerheden mee. “Het weer recent oplaaien van het virus op verschillende plekken in Europa. Ook de cijfers in Nederland hebben een negatieve lijn. Hiermee wordt de onzekerheid de komende vier weken groter en de financiële risico’s nemen daarmee aanzienlijk toe. De te nemen maatregelen zouden tenslotte zwaar hebben gedrukt op het profiel van onze wedstrijd. Met het weren van publiek en het moeten schrappen van veel van de geplande side-events blijven er onvoldoende argumenten over om van een Boels Ladies Tour te spreken waar we voor staan.”
De bekende Benelux burgemeestertjesterreur slaat weer toe. Irreële angst en geen wielerhart.
Er zijn UCI protocollen om je aan te houden ( nee die gelden alleen in Spanje Italië en Frankrijk zeker . Corona-paranoia hier. ( IC bezetting hoe zit dat ook al weer ? )
Pak eerst de feestjes en het nachtleven en de vleesindustrie maar aan . Om over het toerisme maar te zwijgen. Oh nee veel te ingewikkeld. Dan maar een koers eruit, dan zien ze toch dat we wat doen. Belachelijk . Wat een land(en).
Maar snel weer voetbal met publiek !
Om te beginnen 5 a 10 duizend man is de bedoeling .( September?)
In Roemenië vorige week koers bij 1100 besmettingen per dag. Hier kan niks. Snapt u het nog ? Wielrennen in de Benelux wordt een beetje tot zondebok en gemakkelijk slachtoffer gemaakt. Waarom dit pikken. Fight back.! KNWU waar zijn we ? ( Ook slappe hap ? )
Er wordt met 2 maten gemeten. Misschien naar de rechter vanwege discriminatie en beroepsverbod.
( Misschien niet zo druk maken en beter om bloeddruk denken maar kan slecht tegen de combinatie van domheid en onrecht en helemaal niet over onrecht door domheid. )
als of dit het enigste belangrijk is ,hopelijk zijn de burgemeesters van Maastricht en Valkenburg ook zo slim en de wedstrijd op 10 oktober ook verbieden
26 JULI 2020 OM 16:11
Kunnen amateur epidemiologen ondeskundige alarmistische voorspellingen vanaf dinsdagmiddag een andere site opzoeken. Bvd [/quote]
Zolang het maar niet over een andere mening dan de jouwe gaat he, Freddie.
Dat lijkt verdacht veel op alarmistisch paniek zaaien...
Ja, tientallen gemeenten zitten onafhankelijk van elkaar expres wielrennen te haten. Ik denk dat het een complot is tegen de wielersport.
Wat complottheorien betreft verwijs ik je naar andere sites, waar je dat soort ideeën kunt uitwisselen.
Jij bent degene met de complottheorieën, Fredje..
[Quote]En mensen die de wielersport anders (strenger) willen behandelen dan andere sporten en of manifestaties[/quote]
Hoe is dat geen complottheorie?
En men wil het niet persé maar het gevolg kan hetzelfde zijn .
En nog steeds, nee. Er is nergens bewijs dat er strenger of stricter wordt omgegaan met wielrennen. Dus die "wil" of "lijkende wil" of hoe je het wilt noemen komt nog steeds uit je duim.
Wat is de consistentie vh beleid, waarom wielrennen niet en iets anders wel. Waarom wielrennen hier niet en daar wel etc.
We the people demand answers !!!
Wat mij betreft was fietsen veel populairder en daarmee commercieel interessanter dan voetbal, maar dat is gewoonweg niet het geval...
Verder worden er ook meer testen en hertesten afgenomen.
Vermoedelijk zal op korte termijn de maskerplicht verder worden uitgebreid en zullen locaties met veel besmettingen opeens in een regionale lockdown gaan.
Er wordt veel ophef gemaakt, maar mensen zoeken zelf de drukte op, houden feestjes met meer dan 50-100 mensen, houden niet of nauwelijks afstand.
DIt zal je ook zien gebeuren in Nederland, dus ik weet niet of jij nu zo gelukkig moet zijn om in Nederland te wonen...de tweede golf komt sneller dan je denkt, vermoed ik en Nederland zal daar ook niet aan ontkomen. Hopelijk ben je voorbereid!
De Sibiu Tour is goed verlopen, dus ik snap werkelijk niet waarom de ladies Tour niet georganiseerd kan worden. Het organisatie-niveau en ervaring in de Benelux acht ik toch iets hoger dan in Roemenie (alhoewel het was de 10e editie van de Sibiu Tour).
Het kan zijn dat ik de organisaties in de Benelux overschat.
De Binck-bank Tour zal nu ook niet aan een kritische blik ontkomen. Doorgang legt toch een link naar discriminatie. Och het is maar een vrouwenkoers, dat is makkelijker om te annuleren, en ja het kostenplaatje komt ook om de hoek kijken.
Vrouwen worden zo weer de dupe. Benieuwd hoe het met de geplande mannenkoersen in Belgie en Nederland zal gaan.
Als Nederlandse; Het ging mij er niet zozeer om dat NL beter is dan andere landen, maar meer dat ik vind dat NL het over het algemeen gewoon goed geregeld heeft.
Wat mensen zelf doen is hun eigen dommigheid, waar ze helaas vooral anderen mee hebben. Maar hoe ver je mensen laat gaan is ook weer een afweging.
Als de Nederlandse gemeenten een andere beslissing nemen dan de Roemeense dan is dat zo. Je kan dat niet gaan vergelijken. Net zo goed als dat ieder evenement apart moet worden afgewogen. En dan kan ik uiteindelijk wel begrijpen dat een wielerwedstrijd helaas als minder controleerbaar wordt beoordeeld.
Chapeau !!!
Twee maten meten. Paniekvoetbal .
De klok wel hebben horen luiden maar niet weten waar de klepel hangt ( burgemeesters) makkelijk scoren, lange halen, snel thuis.
Oh.. ik zit in een Ladies Tour topic
• indien je op piekmomenten meer dan 250 toeschouwers verwacht registreer, doe de
gezondheidscheck en placeer de hele dag vanaf het moment van de opening van de
accommodatie. Voor placeren geldt dat óf een vaste stoel wordt toegewezen óf een plek in de
afgebakende vakken voor staanplaatsen
https://nocnsf.nl/sportprotocol
En niet aan de gemeenten die volgens jou specifiek "de wielersport anders (strenger) willen behandelen dan andere sporten en of manifestaties". Of zoals jij het noemt "de burgemeestertjesterreur", dit betekent dat ieder protocol dat door een semi-semi-overheidsorganisatie wordt opgesteld maar klakkeloos uitgevoerd moet worden?
Dat is weer jouw "Wielrennen in de Benelux wordt een beetje tot zondebok en gemakkelijk slachtoffer gemaakt."-theorie
Er is geen complot tegen het wielrennen. Een wielerwedstrijd in lijn is gewoon complexer dan en niet te vergelijken met de meeste andere evenementen.
Met 40 per uur in de buitenlucht.
Wielrenners in de bubbel.
Corona geen kans .
Maar jij weet het natuurlijk beter dan de Franse overheid. Ik heb me laten vertellen dat ze daar toch wel enige ervaring hebben met het organiseren van serieuze wielerkoersen.
Begin je al weer over je complot.
En nu die regel uit het protocol daar even op toepassen, Fred.
Ik begin inderdaad weer over een complot. Maar niet mijn complot. Jouw complot.
Dat ik het "als leek" beter weet dan de Franse overheid is een beetje een aparte diss voor iemand die het consequent beter weet dan de Nederlandse overheid...
En daarom verwijs ik je ook naar hun protocollen.
Je weet dat als je "Lef" typt, je eigenlijk typt; "een beetje gokken met mensenlevens"?
is zullen bepaalde afwegingen moeten worden gemaakt om het leven te laten doorgaan. Jij gaat toch ook naar de winkel.
Ten tweede; er is een verschil tussen een eerste levensbehoefte en een wielerwedstrijd.
En vooral, ten derde; two wrongs do not make a right. Het feit dat we één risico nemen betekent niet dat we automatisch recht hebben op andere risico's te nemen.
Of je voorspellingen komen uit. Of je hebt net op tijd gewaarschuwd.
Prettige avond.
En veiliger moeten we vooral niet hebben...
[Quote]als je in de verantwoordelijkheid staat en je bagatelliseert een situatie wat vervolgens uit de klauwen loopt , dan heb je toch wel een probleem.[/quote]
En dan snap je niet waarom ze een wielerwedstrijd aflassen?
Je hebt geen enkel bewijs dat er bij wielrennen met andere maten gemeten wordt dan bij andere evenementen.
Hou jij eigenlijk wel van wielrennen ? heb je wel passie voor deze sport ?
Passie voor een sport gebruiken als argument tegen een eventueel mensenleven die daar niet voor gekozen heeft. Lekker ben jij...
Calimero is helaas al enige tijd overleden. RIP.
En dat argument over mensenlevens is wel erg onsmakelijk.
Ook niet aan mij.
Discussie aangaan met viroloog FP is zinloos.
Dit hele forum gaat niet meer over wielrennen maar over jou.
Heb je nou echt niet door dat je je vreselijk belachelijk maakt.
Hou toch eens op en accepteer gewoon de werkelijkheid. Dan pas dwing je respect af.
No fake. Party on !
Er is - zeker bij de huidige lage stand van Corona - veel mogelijk. Je mag op terrassen zitten, sporten en er wordt gewerkt en gesexwerkt.
Dan mag je (eventueel met iets meer nuance dan Fred) best stellen dat de keuzes die Nederland maakt, enigszins betwistbaar zijn. Open lucht - nauwelijks besmettingen. En sport als uithangbord is op zichzelf gezonder dan sexwerken of een kroeg. Dus waarom de poort niet ruim open gaat voor sport in de buitenlucht - inclusief dit soort paradepaardjes - zoals in andere landen, is een terechte vraag.
Enig probleem: je krijgt geen antwoord. Het is uiteindelijk een politieke keuze wat er wel en wat er niet mag en sportevenementen in de buitenlucht is blijkbaar nog een brug te ver om te ondersteunen. Jammer maar helaas.
On a positive note, ik ben in het Baskenland en de mensen vinden het helemaal te gek dat er weer iets is. Drie dagen vrouwenkoers, nu Burgos. Men is er druk mee, probeert (oprecht) zich aan de regels te houden en staan met een mondkapje op (let maar op de beelden) naast de weg.
Er zijn hier 11 besmettingen op 100,000 mensen. Ziekenhuizen hebben enorm weinig Covid-19 patienten en de IC's zijn niet drukbezet. 11 op 100,000 mag je veel vinden, hier vindt men het helemaal niet veel en pakt men het leven - met mondkapjes - zoveel mogelijk op. Er heerst geen paniek.
En dus: koers! Ronde van Burgos. Ik zal naar jullie zwaaien.