Fuglsang hoopt leiderstrui te verdedigen: “Maar slotetappe is moeilijk te controleren”
Jakob Fuglsang nam zaterdag de leiderstrui in het Criterium du Dauphiné over van Adam Yates. In de korte slotetappe koestert de Deen een voorsprong van zes seconden op zijn Britse belager. “Ik hoop de leiderstrui te verdedigen, maar het gaat erg lastig worden”, vertelt de nieuwe leider in het flashinterview.
“Maar we zullen het zien. Normaal gesproken is het leuk om een slotetappe als deze te rijden, maar morgen zal dat iets minder leuk zijn”, vertelt Fuglsang over de slotetappe, waarin er in in iets meer dan honderd kilometer zeven gecategoriseerde beklimmingen moeten worden. “Twee jaar geleden nam ik de leiderstrui over op de laatste dag omdat het een korte dag was die men moeilijk kon controleren. Morgen zullen we weten wat er gaat gebeuren.”
In de TDF lekker voor etappes gaan, zou ik zeggen.
Wie is er dan beter?
Quintana op dit moment niet. Bardet en Pinot ook niet. Dumoulin ook niet. Porte ook niet. Bernal is ook nog erg jong maar zou het kunnen. Thomas zou kunnen, maar was verleden jaar toch ook een verrassing. Landa heeft de Giro in zijn benen. Kruiswijk ook niet. Enric Mas zijn tijdrit is nou ook nog niet waarvan je schrikt.
Wie vergeet ik dan nog. Oh ja, Adam Yates. Maar moet het ook eerst nog maar zien te bewijzen in de Tour.
Dus Fuglsang is echt wel één van de favorieten.
Als het er 6 zijn, zijn dat blijkbaar de boni’s van vandaag. Misschien dat Yates morgen nog iets terug kan doen, al is Fuglsang ijzersterk.
Ik hoop morgen sowieso op vuurwerk. Mijn aankomend vakantiedorp wordt ook nog eens doorkruist. Misschien dat ik er al iets van kan zien.