Froome wint regenachtige koninginnenrit in Romandië
Chris Froome heeft in de stromende regen de koninginnenrit in de Ronde van Romandië op zijn naam geschreven. De tweevoudig Tourwinnaar, die in het algemeen klassement al geen rol van betekenis meer speelde, schudde op de slotklim zijn medevluchter Tejay van Garderen van zich af en kwam in Villars-s/Ollon solo over de streep. Het is zijn eerste overwinning sinds de Herald Sun Tour begin februari.
Nairo Quintana blijft in het bezit van de leiderstrui en neemt daarmee een belangrijk voorschot op de eindzege. De Colombiaan van Movistar begint morgen met een voorsprong van negentien seconden op Thibaut Pinot aan de slotetappe. Ion Izagirre wipt over Ilnur Zakarin heen naar de derde plaats. Tom Dumoulin handhaaft zich op de vijfde stek. Bauke Mollema staat negende.Froome samen met Van Garderen in de aanval
Een elftal renners (met daarbij sprinter Marcel Kittel als opvallendste naam) trotseerde het slechte weer in de Zwitserse Alpen en reed al vroeg in de etappe weg. Op de Col des Planches, de tweede klim van de dag, bleek dat Bob Jungels (Etixx-Quick-Step), Sander Armée (Lotto Soudal) en Pavel Kochetkov (Katusha) van de mannen vooraan de beste klimmersbenen hadden.

Froome, Van Garderen, Jungels en Kochetkov – foto: Sirotti
Terwijl bij de koplopers de Belg Armée overboord werd gegooid, besloten Chris Froome en Tejay van Garderen hun benen eens te testen. De Sky- en BMC-renner reden weg uit het uitgedunde peloton. Nog voor het begin van de slotklim, de Barbouleusaz (8,9 km a 12%), wisten ze de aansluiting met Jungels en Kochetkov te vinden.
Actieve Mollema rijdt naar zesde plaats
Op de mistige flanken van de Barbouleusaz besloten Froome en Van Garderen om het kwartet tot een duo te reduceren, waarna de Brit vervolgens op zeven kilometer van de streep (en drie kilometer van de top) aan een solo begon. Achter hen deelden Simon Spilak en Nairo Quintana speldenprikken uit in de groep met favorieten, maar zonder resultaat. Ook Bauke Mollema maakte een sterke indruk.
Het strakke tempo van Froome bleek ruim voldoende om uit de greep van de achtervolgers te blijven. Hij kwam met een voorsprong van veertig seconden over de top, bleef in de spekgladde afdaling overeind en boekte zo zijn eerste zege in bijna drie maanden tijd. Izagirre sprintte vier seconden achter de Brit naar de tweede plaats. Mollema finishte in dezelfde tijd en werd daarmee zesde en beste Nederlander.

Froome pakte zich goed in voor de podiumceremonie – foto: Sirotti
Ah, je kunt onze vriend Mollema op waarde schatten nu hij niet meer bij de ploeg van Satan rijdt :)
@sephiroth
Tsja, zo'n koninginnerit rijden lijkt me geen pretje met een pijnlijk been. Temeer omdat bij Kelderman echt alles top moet zijn wil hij meekunnen met de betere klimmers.
Ik ken Mollema al wat langer dan vandaag.....
Leuk rondje waarbij je ziet dat de echte toppers doen wat ze moeten doen, maar zeker nog niet vol doorrammen.
Kelderman op 15 min.. Moeten wij ons zorgen gaan maken voor de Giro?[/quote]
Ja, het ziet er niet naar uit dat Kelderman potten gaat breken in de Giro. Zal wel weer net zo'n aanfluiting worden als in LBL! :o
Gelukkig voor jou en de jouwen (je hebt het immers over ons) rijdt Kelderman de Giro niet. Je kunt dus rustig gaan slapen vannacht.
Enfin, het was niet best. Wel van Dumoulin - eigen tempo - en Mollema.
Als jij nou eerst zelf op je woorden let ;) : het is hoge ogen gooien, niet grote ogen gooien.
Ik vind het dan ook knap dat hij zijn rit zo indeelt , dat het "verlies" toch gering is.
Hij heeft laten zien vandaag en gisteren , dat het met zijn conditie goed is,
en ik zie hem dan ook in de Giro top zijn.
Was het maar al vrijdag.
Mollema is ook een karakter mannetje, op Sporza werd hij mooi neergezet.
[url=http://www.treksegafredo.com/blog/qa-giro-preview-nizzolo-and-hesjedal]Hesjedal geeft hier nog aan dat Romandie een indicatie gaat zijn voor zijn Giro-vorm[/url], hij rijdt de ronde niet eens uit...
Even serieus, het kan goed dat ie nog last heeft van zijn blessure, en er in de Tour WEL gewoon staat en een zeer nette elfde plaats kan scoren.
Zo'n prestatie als Jonker een tijd terug - maar die zullen velen van jullie je niet meer herinneren (dat gebeurt met mensen die 10-15 worden in een grote ronde).