Froome schuift Porte naar voren: “Hij is de favoriet voor de Tour”
foto: Sirotti
maandag 12 juni 2017 om 08:36

Froome schuift Porte naar voren: “Hij is de favoriet voor de Tour”

Chris Froome denkt dat Richie Porte de topfavoriet is om de Tour de France te winnen. Dat zegt de kopman van Sky na het Critérium du Dauphiné, waarin hij zelf net buiten het podium viel. Op de slotdag zag hij Daniel Martin langszij komen.

“Ik denk dat Richie verreweg de sterkste was in deze wedstrijd”, concludeert Froome tegenover Cyclingnews, ondanks dat Jakob Fuglsang de Australiër in extremis uit het geel reed. “Hij is tactisch gevangen genomen en zijn ploeg is tactisch gevangen genomen. Maar ik zeg nog steeds dat hij de favoriet is voor juli en dat hij op dit moment de sterkste renner in het peloton is.”

‘We gingen voor de eindzege’
“Iedereen wist dat het een drukke dag ging worden voor ons. We waren niet hier om de tweede plek te verdedigen”, is Froome duidelijk over de zware slotrit. “We gingen voor de eindzege. We hebben al onze kaarten op tafel gelegd. Ondanks dat het zich niet uitbetaald heeft, denk ik dat we daar blij mee moeten zijn.”

Iedereen reed tegen geletruidrager Porte, die al snel zonder ploeggenoten zat. “Ik ben zelf vaak in die situatie geweest. Dat is het gewicht van de gele trui dat op je schouders valt. Het voelt alsof de hele wereld tegen jou is. Dat is koers”, zegt de Brit, die in de vallei richting de slotklim zelfs virtueel in het geel reed. “Ik denk dat ik daarvoor te veel werk heb gedaan om die hele situatie op poten te zetten. Toen ik bij de slotklim kwam, had ik niet zo veel over.”

RIDE Magazine
33 Reacties
12-06-2017 08:42
Ja, Porte maakte indruk. Maar topfavoriet? Stop met verstoppertje spelen mijnheer Froome!
Je bent nota bene zelf drievoudig winnaar. Porte lijkt nu beter dan voorheen, maar is nooit verder gekomen dan een vijfde plaats in de Tour en een zevende plaats in de Giro.
Froome is nog steeds torenhoog favoriet als je het mij vraagt. Op gepaste afstand gevolgd door o.a. Quintana, Porte, Contador, Aru.
12-06-2017 08:43
Waar is de zelfverzekerde Froome? Knaagt het uitblijven van resultaten aan hem?
Voor mij is Froome, in vorm, de enige kandidaat voor de TDF!
Froome ***
Quintana/Aru/Bardet**
Porte/Chaves/Martin*
12-06-2017 08:47
Tactisch slim uiteraard van Froome, maar even ongeloofwaardig. Froome heeft al 3 keer gewonnen, piekt op tijd en heeft een sterke ploeg, terwijl Porte eerder te vroeg lijkt te pieken, nooit naar behoren presteert in de Tour en niet genoeg hulp heeft.
12-06-2017 08:52
Mooi lijstje Soit. Ik ben het deels met je eens, maar ik onderschat toch ook Contador niet. Mijn lijstje:

***** Froome
****Quintana, Contador
*** Bardet, Aru, Porte
** Chaves, Valverde, Uran, Majka
* Fugelsang, Kreuziger, Pinot, Martin, Izaquirre
12-06-2017 08:57
Ik geloof eigenlijk niet dat Froome echt vaak in de situatie is geweest dat hij van alle kanten werd aangevallen en zonder ploeggenoten is komen te zitten. Froome blijft favoriet voor de Tour vanwege zijn verleden, ervaring en ploeg, maar is dit jaar tot dusver wel minder dan voorheen. Wat dat betreft kan het een erg interessante Tour worden.
12-06-2017 08:58
Ik blijf het raar vinden dat mensen gewoon in 9 vd 10 reacties blijven zeggen dat Porte ALTIJD een slechte dag heeft in een grote ronde of te vroeg piekt. Waar haalt men het toch vandaan zeg?

Hij heeft altijd moeten knechten. In de rondes dat hij voor eigen klassement mocht gaan heeft hij pech gehad anders was hij 2e geworden in de Tour en in de Giro van 2015 zelfs meerdere malen pech gehad waardoor hij moest afstappen. Blijf het toch een beetje raar vinden waar de mensen op deze site die slechte dag toch vandaan toveren.
12-06-2017 09:06
Johnny7....hij heeft het in ieder geval nog nooit laten zien dat hij echt kandidaat is voor een grote ronde, vind ik.
12-06-2017 09:07
@Johnny7:

Blijkbaar heeft hij altijd pech als hij voor eigen kansen mag rijden in een grote ronde. Het resultaat is hetzelfde als altijd een slechte dag. Geen podium.
12-06-2017 09:09
Onzinnig en ongeloofwaardig wat Froome zegt natuurlijk, al reed Porte wel zeer sterk deze Dauphine. Als Froome nog een paar procentjes in vorm stijgt, zullen er weinig hem kunnen volgen. Froome zal in de Tour ook weer op een sterke ploeg kunnen rekenen, terwijl Porte bij BMC in de bergen snel alleen zal zitten. Porte zal moeten hopen op een sterke Caruso en een betere Hermans.
12-06-2017 09:14
@peterwinnen...
dus als je vorig jaar de op 1 na beste bent in de tour de france... Dan heb je het nog nooit laten zien en ben je geen kandidaat voor winst?

Beetje hetzelfde als zeggen dat kruiswijk geen kandidaat voor winst is voor een GT, want die is nog nooit verder gekomen dan een 4e plaats (en ja, ik ben van mening dat kruiswijk nooit een grote ronde meer gaat kunnen winnen, maar Porte daarentegen absoluut wel).
12-06-2017 09:16
@peterwinnen
Nou mij dus wel, vorig jaar... Hij klom misschien wel het beste van allemaal. Ja door een lekke band kreeg hij 2 min aan de broek anders was hij 2e geworden. Maar goed ik ben gewoon neutraal, vind het raar dat de hele tijd over een slechte dag word gesproken terwijl dat onzin is.
12-06-2017 09:22
Astana heeft het tactisch prima gespeeld, en Porte had sowieso achter Valverde en Aru moeten koersen, maar de koers kwam vroeg los omdat Froome zelf de vlucht van de dag om zeep hielp met zijn aanvallen op de Aravis, met nog 2,5 col te gaan.
12-06-2017 09:43
@ Johnny 7

Ben het helemaal met je eens. Hij verliest vaker tijd door pech dan door slechte dagen. Ook in de kleinere world tour koersen is het vaker pech dan slecht.

Als er iemand is die Froome met zijn SKY ploeg kan kloppen, dan zal het van Porte komen
12-06-2017 09:44
Hermans rijdt geen Tour. Vind hij zelf heel vreemd. En dat is het ook. Hopelijk voor Porte gaat Van Avermaet eenmalig iets voor een ander doen.
12-06-2017 09:54
@secondant
Contador ....helemaal vergeten....kennelijk iets Freudiaans. Ook twee **
En misschien is de outsider wel Valverde, zeker als Quintana tegenvalt. Het lijkt me bij Quintana een mentale kwestie als er druk op komt. Heel benieuwd wat er gebeurt als die druk intern is. Het zou me niets verbazen dat Valverde er na een week beter voorstaat dan Quintana. Dus ook Valverde **
12-06-2017 09:55
Ik snap dat Chris het zegt maar het is niet waar.
12-06-2017 09:57
Blablabla van dhr Froome. Als ze straks ongeveer even goed zijn killt Froome hem gewoon met zijn team. Porte heeft ook een talent om ergens iets te verneuken onderwijl een koers en wanneer dat gebeurt is het toedeloe.
12-06-2017 10:22
Froome is iets te snel met zijn woorden. Porte op dit moment de sterkste renner uit het peleton? Ik geloof dat de Giro winnen toch iets anders is dan een podiumplek in de Dauphine..
12-06-2017 10:45
Ik zie Porte gewoon niet als rondewinnaar. Podium misschien, maar hij is zo behouden. Zie dan eerder Bardet winnen..
Ook al verwacht ik gewoon Froome.
12-06-2017 11:26
Wat een goede reactie van Froome! Intelligente renner, vind ik, gisteren ook heel slim gereden - het is dat ie de benen niet had.
En inderdaad, de leider draagt de koers. Zie hoe Dumoulin twee jaar geleden in de Vuelta het zelf moest oplossen en de andere rijders 1 voor 1 van hem weg demareerden.
12-06-2017 11:37
@assen
Dat was deze Giro niet anders en is eigenlijk altijd wel het geval in Giro/Vuelta. Dat had Porte gisteren ook moeten doen, in ieder geval tot aan de groep met Contador. In de Tour zal het helaas weer anders zijn want de nummer 4 voelt zich verantwoordelijk om de nummer 5/6/7 terug te halen enzovoorts. Alles voor die top 10 plek.
12-06-2017 13:58
@Wielrennertje.
Maar een klassieke-renner is hij ook niet. Wat is hij dan?
Natuurlijk is hij een ronderenner. Dat heeft hij toch al bewezen. Het enigste wat hij nog niet heeft gewonnen is een grote ronde.
Als je stelt dat hij geen ronde winnaar/renner is dan kan je 99,9% van het peloton zo wel noemen.
12-06-2017 14:18
@Jan Blokland
Misschien eerder een éénweekse ronderenner. Overigens denk ik dat Porte in Luik-Bastenaken-Luik prima uit de voeten zou moeten kunnen.
12-06-2017 14:24
Porte zou in ieder geval niet meer op kop gaan rijden voor Froome na deze week, zoals vorig jaar. Froome is natuurlijk de top favoriet maar zolang Porte een keer op zijn fiets blijft zitten en behouden blijft van verdere pech is het zeker een geduchte concurrent maar absoluut niet de favoriet.
12-06-2017 15:03
Ik zie Froome nog wel als de topfavoriet, hoe kun je anders met zo'n ploeg en historie. Het parcours is er overigens wel naar dat er dit jaar wel 15-20 man zouden kunnen winnen (weinig tijdritkm's en relatief weinig hoge, steile cols). Ik sluit een verrassing dan ook niet uit.

***** Froome
**** Contador, Porte, Bardet, Valverde
*** Aru, Quintana, Chaves, Martin
** Yates, Izagirre, Majka
* Henao, Fuglsang, Kreuziger, Roglic, Meintjes, Uran, Pinot, Buchmann

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine