Froome: “Contador is de te kloppen man”
Chris Froome verwacht dat Alberto Contador zijn voornaamste tegenstander zal zijn in de Tour de France. De renner van Sky zal de komende week te zien zijn in het Critérium du Dauphiné, terwijl de Spanjaard nog even bijkomt van zijn zege in de Giro d’Italia. Maar tegen de tijd dat er in Utrecht vertrokken gaat worden, vreest Froome de vorm van ‘El Pistolero’.
Froome was de afgelopen weken te vinden op Tenerife, waar hij zich voorbereidde op wat komen gaat. De Daily Telegraph zocht de Brit op en vroeg hem naar zijn rivalen. “Contador, absoluut”, zei hij toen hem gevraagd werd naar zijn voornaamste tegenstander. “Hij heeft een ongelooflijk palmares in de grote rondes. Ik kan mannen als Nibali, Quintana en Valverde niet afschrijven, maar Contador springt er echt uit. Hij is de maatstaf, de te kloppen man.”
Froome gaf toe veel met zijn tegenstanders bezig te zijn in de aanloop naar de Tour. “Het drijft me. Ik denk veel aan mijn rivalen als in train. Ik vraag me af of ze op dezelfde manier trainen, of ze ook zo diep gaan. Ik gebruik het ter motivatie.”
Hij won de in de Tirreno vrij overtuigend de rit met aankomst bergop, maar dan wel met Mollema als grootste concurrent. Dat zegt wat mij betreft genoeg.
Verder heeft hij ook niet veel bijzonders laten zien, werd in San Luis 3e achter Diaz en Torres, 4e in het Baskenland achter Rodriguez, Henao en Izagirre (oké, die korte klimmetjes liggen hem ook niet zo goed) en 8e in Romandie, waar ik hem echt zeer teleurstellend vond.
Ik zie ook niet echt waarom hij zo overduidelijk de topfavoriet/beste klimmer is. Heeft Quintana sinds de Tour van 2013 ooit laten zien dat hij op het niveau van Contador, Froome en zelfs Nibali kan klimmen? Daarnaast is er de gevaarlijke eerste week waar hij zoals jij al zegt maar moet zien te overleven, en er is natuurlijk die tijdrit en een aantal explosieve aankomsten waar ik de andere drie toch echt hoger inschat. Hij zou zo een minuutje of 2, 3 in de eerste week kunnen verliezen. Zie dat nog maar eens goed te maken.
MIsschien in de eerste etappe richting Neeltje Jans al wel waaiers....wie weet!
Movistar is de enige ploeg met een plan B als het om de top van het klassement gaat. Die hebben 2 kopmannen die top 5 kunnen rijden.
Zijn Fuglsang bij Astana, Majka bij Tinkoff en Porte bij Sky niet kopmanwaardig, kunnen die niet top 5 rijden?
De enige renner die jij opnoemt die in potentie een goede kopman kan worden is Majka. Porte heeft het nog nooit waargemaakt in een grote ronde en Fuglsang is een goede renner maar geen kopman voor in een grote ronde.
Als je 2 kopmannen hebt wil niet zeggen dat je het sterkste team hebt maar Movistar heeft wel een plan A en een plan B voor de top van het klassement met Quintana en Valverde.