Freire: “Ik wil de video zien!”
maandag 5 april 2010 om 21:11

Freire: “Ik wil de video zien!”

Een boze Oscar Freire was vanmiddag op zoek naar de jury van de Ronde van Baskenland. Nadat deze had besloten dat niet hij, maar Alejandro Valverde de eerste etappe had gewonnen, was hij flink uit zijn humeur.

“Ze hebben mijn overwinning verwijderd zonder dat mij te zeggen!” foetert een boze Freire tegenover Biciciclismo. “Niemand zegt iets. Ik ben gediskwalificeerd zonder het te weten. Ik wil de video zien!”

Nadat de Rabo-Spanjaard wat is afgekoeld bekijkt hij de beelden. “Is er niet genoeg ruimte om te bewegen? Mijn sprint was niet goed, omdat er sprake was van windstoten en ik naar de linkerkant werd gedrukt. Ik heb niet gemerkt dat er daar iemand aankwam. Sprints zoals deze gebeuren soms.”

“Het maakt het hele verhaal rond de deklassering nog meer onbegrijpelijk”, vertelt ploegleider Frans Maassen aan Rabosport. “Ik snap er helemaal niks van. Maar nu hebben we dinsdag wel een betere positie met de volgwagen. Tweede in de rij, want Oscar staat tweede in het klassement, dat is ook wel wat waard.”

Winnaar Valverde, wiens ploeg de klacht indiende, wilde er weinig woorden aan kwijt. “De jury heeft besloten dat ik de overwinning krijg. Daar ben ik natuurlijk erg blij mee. Al zal het lastig worden om morgen de leiding te behouden.”

RIDE Magazine
RIDE Magazine