‘Fout in de voedingsstrategie kan ‘uitgeblust’ Visma | Lease a Bike verklaren’
De renners van Visma | Lease a Bike namen de Touretappe naar Hautacam zelf het initiatief, in de hoop om het UAE Emirates XRG van Tadej Pogacar te versmachten. Maar de Yellow Bees schakelden vooral zichzelf uit. Ex-Visma-renner Sep Vanmarcke denkt te weten waarom.
“Ze waren sneller uitgeblust dan verwacht”, zag Vanmarcke bij Sporza. “Ze wilden wellicht een hoog tempo opleggen, maar het tegendeel was waar. Op de eerste col van de dag kwam Jorgenson al in de problemen. Dat was een teken aan de wand. Ook Yates was niet de beste versie van zichzelf.”
De West-Vlaming heeft een opvallende verklaring. “De laatste jaren is de voeding meer en meer geoptimaliseerd. Er wordt een voedingsplan opgesteld door een nutritionist, samen met de coaches. Zij bekijken de etappes die eraan komen en berekenen zo hoeveel kilocalorieën de renners moeten innemen op basis van de verwachte wattages. Dat mag zeker niet te veel zijn. Want als ze meer innemen, dan komen ze gewicht bij. Dat willen ze niet en dat is dus strak berekend. Maar de etappe na de rustdag hebben ze dus wellicht verkeerd ingeschat.”
“Ze dachten dat het een rustige rit zou worden met een pittig slotuur, maar dat was niet zo. Dus wellicht hebben ze voor en tijdens die etappe te weinig gegeten. Dan moet je dat na de etappe opladen, maar je maag kan maar een bepaald iets verteren. Dus hadden ze wellicht te weinig voorraad opgeslagen voor de zware rit richting Hautacam. Het is en blijft heel moeilijk om alles te voorspellen”, vindt Vanmarcke.
Heb jij RIDE Magazine al besteld?

Persoonlijk denk ik dat het vooral de hitte was die invloed had.
Zo slecht was het verder namelijk allemaal niet. Vinge gewoon de mindere van Pogi en Yates zat gewoon bij de beste 15 bergop. Dat ie in de finale rustig uitrijdt en uiteindelijk 19e van het peloton wordt, zegt niet zoveel.
Ze hebben in de breedte veruit de sterkste klimtrein, maar ze presteren allemaal onder de/hun maat. Dat de knechten dan nog top-30 finishen mag het enigszins verdoezelen, op 10-15 minuten finishen als Yates, Kuss of Jorgenson zijnde, terwijl je amper of niet op kop hebt gereden en er nog een half peloton in je wiel hangt, is toch gwn ronduit teleurstellend als je ziet wat ze in het verleden presteerden?
Ze waren kritisch richting Pogi, nu na collectief wat minder te zijn, zijn de media kritisch naar hen. Zeker nadat het "plan" was met hun "sterkere" ploeg het UAE van Pogi incl Pogi af te matten wat uiteindelijk meer afbreuk deed aan de eigen ploeg.
Met alle respect, maar een Jorgenson, Kuss en S Yates mogen toch niet eerder hoeven lossen dan Wellens en Narvaez?
Maar het valt wel op dat Visma niet beter is dan de Tours in 2022 en 2023 die ze wonnen. Ze hebben niet die extra step kunnen zetten die Pogi en UAE wel elk jaar hebben gezet. Gisteren vielen ze uiteindelijk toch wel een beetje tegen zeker als je ziet dat Vingegaard langzamer was dan in 2022. Dan kan je toch concluderen dat in de opbouw, voeding, materiaal of wat dan ook dingen niet goed gaan. Of hij kan gewoon niet meer op niveau komen na die val, dat kan natuurlijk ook nog.
Een beetje zoals voetbalanalisten altijd terugvallen op "ze misten de scherpte en de absolute wil om te winnen"
Nee natuurlijk.
Ook wie niet meedoet aan de kersensaphype, kan nog prima topsport bedrijven.