Flinke tegenvaller voor Picnic PostNL in de jacht op kostbare UCI-punten
foto: Cor Vos
zaterdag 17 mei 2025 om 13:27

Flinke tegenvaller voor Picnic PostNL in de jacht op kostbare UCI-punten

Picnic PopstNL zal vrijdag flink gevloekt hebben. De Nederlandse ploeg zag namelijk Romain Bardet ten val komen in de zevende etappe van de Giro d’Italia. De Fransman kon weer aansluiten in het peloton, maar verloor daarna wel heel wat tijd op de eerste aankomt bergop. Dat is slecht nieuws in de strijd tegen de degradatie.

Picnic PostNL zit namelijk in een erg penibele situatie. Het Nederlandse team heeft dringend UCI-punten nodig, want het dreigt anders te degraderen vanuit de WorldTour. De ritoverwinning van Casper van Uden in de Giro was natuurlijk goed nieuws, maar XDS Astana – de grote concurrent in de strijd tegen de degradatie – zit ook niet stil. Vrijdag won Harold Martín López nog in de Ronde van Hongarije. Hij lijkt ook grote kans te maken op de eindzege in die rittenkoers.

Het tijdsverlies van Bardet in rit zeven is daardoor extra slecht nieuws. De kopman van het team is helemaal weggezakt in het algemeen klassement en kan een goede eindnotering vergeten. Een aderlating voor Picnic PostNL, want een goede eindnotering in het eindklassement van de Giro zijn natuurlijk een hoop UCI-punten. Met Max Poole hebben ze bij Picnic PostNL wel nog een alternatief voor het algemeen klassement.

RIDE Magazine
6 Reacties
17-05-2025 15:01
Helemaal geen tegenvaller als hij vanaf nu mee kan doen in vluchtetappes. Kan zo veel meer punten behalen uiteindelijk (ritten, bergtrui). Een geluk bij een ongeluk.

Als hij echt geblesseerd was geraakt, was het problematisch geweest, maar dat lijkt dus helemaal niet het geval te zijn.
    17-05-2025 16:46
    Een berg- of puntentrui levert toch geen UCI-punten op? Of heb ik het verkeerd?
    17-05-2025 16:51
    Top 3 berg en puntenklassement krijgt evenveel punten als top 3 in een rit.
    Daarom dat ze er bij Astana vanaf dag 1 mee bezig zijn.
17-05-2025 15:37
Laten we dit even in het juiste perspectief plaatsen: Bardet gaat natuurlijk sowieso de Giro niet winnen, top 5 lijkt mij ook al veel te hoog gegrepen. Dus zo'n gigantische vracht punten ging hij toch al niet scoren. Een tiende plek in het algemeen klassement levert net zoveel op als een ritzege, een paar keer in de goede vlucht zitten en top 5 in de etappes rijden levert per saldo waarschijnlijk meer op dan alles op het klassement te zetten. Als hij lichamelijk in orde is dan is dit tijdverlies wellicht zelfs een positief iets.
17-05-2025 16:45
Aan Astana gaat niet veel te doen zijn, dus daar moeten ze zich niet op focussen. Interessanter is de strijd met Cofidis. Scheelt op dit moment maar 500 punten. Als ze daar voorbij gaan staan ze aan de goede kant van de streep.
    17-05-2025 16:52
    Klopt en ze hebben in theorie toch een stuk betere ploeg dan Cofidis. Als ze daar niet kunnen voorblijven verdienen ze echt te degraderen.

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine