Filippo Ganna over doelstellingen 2025: “Kiezen? Nee, het is tijd om te winnen”
Filippo Ganna focust zich in 2025 volledig op de weg en heeft ambitieuze doelen. De Italiaanse hardrijder van INEOS Grenadiers wil aankomend seizoen in de monumenten een grote rol spelen. Hierbij mikt hij op niets minder dan winst. “Het doel is om zoveel mogelijk te winnen”, aldus Ganna in gesprek met La Gazzetta Dello Sport.
Welke koers wint Filippo Ganna liever: Milaan-San Remo of Parijs-Roubaix? “Dit is niet het moment om te kiezen, het is het moment om te winnen”, had Ganna zijn antwoord klaar. “Dit zal het doel zijn voor volgend seizoen, om zoveel mogelijk te winnen.” In 2024 stond de teller uiteindelijk op drie. Tweemaal won de hardrijder een tijdrit (etappe 14 in de Giro d’Italia en de nationale kampioenschappen tijdrijden) en zijn enige overwinning in een rit-in-lijn boekte hij in de slotrit van de Ronde van Oostenrijk.
Gedurende het seizoen verdeelde hij zijn tijd tussen de baan – in voorbereiding op de Olympische Spelen in Parijs – en de weg. In 2025 zal Ganna zich volledig op de weg richten. De belangrijkste doelen zijn voor hem Milaan-San Remo en Parijs-Roubaix. Veel winnen is het doel, maar de Italiaan erkent dat hij hiervoor de beste renners ter wereld moet verslaan. “Ik zal altijd fenomenen tegen me hebben, want Pogacar, Van der Poel, Van Aert, Evenepoel… dat zijn echte toppers. Het is een gevecht tussen titanen”, aldus Ganna.
Bij de nieuwe aanpak hoort ook een nieuwe coach. Ganna werkt vanaf 2025 met Dajo Sanders in plaats van Dario Cioni, en hoopt zo vooruitgang te blijven boeken om de kloof met de beste renners ter wereld te dichten. “Het goede is dat ik, afgezien van de successen en nederlagen, altijd vooruitgang heb geboekt”, besluit hij.
Zowel bij winst als verlies altijd even groots en sympathiek
dus automatisch weinig tijdritten.