Femke Beuling stopt als profwielrenster en wordt student
Femke Beuling zegt het profwielrennen vaarwel. De 25-jarige renster uit Flevoland vertrekt na twee jaar bij VolkerWessels en kiest ervoor om het studeren weer op te pakken. Beuling, die haar bachelor geneeskunde al afrondde, gaat een master doen.
Beuling kende een opvallend carrièrepad. Tot 2022 was ze namelijk schaatster. In 2023 pakte ze het wielrennen serieus op. Met succes, want na een zege in Brussel-Opwijk en derde plek in de Zuiderzeeronde had de renster al snel een profcontract beet bij EF Education en mocht ze al snel debuteren in de Vuelta.
In 2024 tekende de Nederlandse een contract bij VolkerWessels. Bij die ploeg behaalde ze de afgelopen twee jaar de nodige ereplaatsen in Belgische UCI-koersen. Een profzege bleef echter uit, waardoor een derde plek in de GP Yvonne Reynders in 2024 haar beste carrièreresultaat is.
Om te reageren moet je ingelogd zijn.