Evenepoel voltooit dubbel op Europees juniorenkampioenschap
Remco Evenepoel heeft zich in het Tsjechische Zlín tot Europees juniorenkampioen op de weg gekroond. Het Belgische talent trok vroeg in de koers ten aanval en soleerde op oppermachtige wijze naar de overwinning.
Na een solo van meer dan honderd kilometer kwam Evenepoel ruim tien minuten voor de eerste concurrent over de finish. In de achtergrond soleerde de Zwitserse Alexandre Balmer naar de tweede plaats. De Spanjaard Carlos Rodriguez Cano won de sprint van een achtervolgend groepje en krijgt het Brons omgehangen. Vrijdag schreef Evenepoel ook de tijdrit bij de junioren al op zijn naam.
Remco Evenepoel is the European Champion. We have never seen such a talented rider. From a very start in a solo run. Phenomenal.@BELCyclingTeam @Remcoevenepoel @HBAxeon pic.twitter.com/OdVDnYeOHY
— Cycling.photography (@CyclingphotoLIV) 15 juli 2018
@itty: ik heb die jongen ook nog zien voetballen bij de jeugd van Anderlecht, hij was een uitzonderlijk goede voetballer, technisch sterk en fysiek zeer sterk. Ook was hij kapitein in het Belgische jeugdelftal. Hij is nog maar amper een jaar of zo overgestapt naar het wielrennen (zijn vader was ook wielrenner, ook prof geweest maar geen topper).