dinsdag 15 september 2026 om 10:27 Volg in Google

Evenepoel over Van der Poel en Van Aert: “WK-parcours is echt moeilijk voor zwaardere mannen”

Video Remco Evenepoel denkt dat het WK-parcours in Montréal op het randje zal zijn voor concurrenten Mathieu van der Poel en Wout van Aert. Na afloop van de GP de Montréal, op hetzelfde parcours als de WK-finale, trok Evenepoel een duidelijke conclusie. “Met de manier hoe op de langere klim wordt gereden, is het echt moeilijk voor de zwaardere mannen”, zegt hij tegen Wielerflits.

De generale repetitie van afgelopen weekend in Canada leverde een schouwspel op tussen enkele favorieten voor de regenboogtrui, die eind september vergeven wordt. Isaac Del Toro klopte Paul Seixas, terwijl Evenepoel daarachter opviel. Dan hebben we het over de nummers twee, drie en vier van de voorbije Tour de France. Iets wat Evenepoel ook zag.

“Als je het gemiddelde gewicht bekijkt van de top-10, zitten we misschien aan de 63 of 65 kilogram”, zegt Evenepoel. Een berekening die klopt, want de eerste tien renners zouden gemiddeld iets meer dan 63 kilogram wegen. “Dat zijn geen zware mannen, maar renners als Wout en Mathieu kunnen op superdagen dit wel overleven”, voegt hij er nog aan toe.

Van die top-10 uit de Grand Prix is eendagsspecialist Quinn Simmons met een gewicht van ongeveer 72 kg de zwaarste renner. Van der Poel en Van Aert worden geschat op respectievelijk 75 en 78 kg.

“Het is ook een verschil dat we straks eerst 100 kilometer vlak rijden”, doelt Evenepoel op de aanloop die in het parcours van de WK-wegrit zit. “We kunnen er dan wat inkomen, hier was het meteen vanaf het begin volle bak. En de koers is veel langer, dus het gaat minder explosief worden op het einde, en meer op de uithouding aankomen.”

“Het was een goede generale repetitie. De meeste mannen die als favorieten worden aangeduid, zaten allemaal van voren”, aldus de Belgische kopman, die geen al te zware conclusies wil trekken uit zijn vijfde plek van dit weekend. “Ik heb altijd een beetje, als ik van hoogte kom, dat ik dan die extra punch mis. Maar we hebben nog twee weken, dus dat komt wel goed.”

zondag 27 september
StartCA flagBrossard15:00
FinishCA flagMontréal


Pre-order onze nieuwe Najaarsgids
1 Reacties
Opvallend dat het bij Remco altijd over gewicht gaat. Lees ik zelden iets over bij andere renners. Zal de dame in hem zijn ;).

Om te reageren moet je ingelogd zijn.