Evans: “Mijn slechtste dag in vijf jaar”
maandag 20 juli 2009 om 11:04

Evans: “Mijn slechtste dag in vijf jaar”

Cadel Evans verloor gisteren weliswaar niet zoveel tijd als Menchov, maar toch kreeg de Australiër een gevoelige klap. Evans kon de besten niet volgen maar rolde, ondanks zijn slechte dag, als zevende over de streep. “Ik zat echt dood op de fiets”.

Evans tegenover Sporza: “Ik had mijn eerste slechte dag in vijf jaar, terwijl dit net de belangrijkste dag voor het algemene klassement was. Ik had het al van bij de start door. Ik vind wel dat ik mij wel kranig heb verweerd op mijn zwarte dag. Ik zat echt dood op de fiets. Ik zal de dokter maar eens opzoeken, want ik begrijp niet wat het probleem is.”

Hendrik Redant
Silence-Lotto-ploegleider Hendrik Redant zag een zeer sterke Contador, maar ook een mindere kopman. “Dit was een superprestatie van de sterkste renner van het peloton. Tactisch reden we een perfecte koers. Jurgen Van den Broeck deed het prima. Hij mocht zijn eigen kans gaan, maar toen begon Liquigas te rijden. Door de actie van Jurgen zat Evans rustig in het peloton, maar hij had een mindere dag. Hij moest Schleck laten gaan en kon ook Sastre niet volgen.”

“En nu? Nadenken op de rustdag en aanvallen. Wij geven zeker nog niet op. Het wordt heel moeilijk, maar Contador is ook maar een mens”, aldus de ploegleider.

RIDE Magazine
RIDE Magazine