Etten-Leur krijgt eigen wielermuseum dankzij Rini Wagtmans
Foto: Cor Vos
vrijdag 30 mei 2025 om 12:07

Etten-Leur krijgt eigen wielermuseum dankzij Rini Wagtmans

De 78-jarige ex-renner Rini Wagtmans zet zich al jaren in voor een wielermuseum, en dat lijkt nu eindelijk te gaan lukken. Volgens Omroep Brabant is het Oude Raadhuis in Etten-Leur immers gekocht door een ondernemer die er onder andere een wielermuseum en een horecagelegenheid in wil vestigen.

“De sport heeft een museum nodig dat de cultuur beschermt. Al heel lang is er namelijk geen goed museum”, aldus de ex-renner. “Maar nu komt dat er dus wel. Ik vind het een schitterend geschenk. Het zou toch zonde zijn voor al die renners als zij niet geëerd worden. Ik doe het niet voor mezelf, maar voor de wielersport.”

De drievoudige ritwinnaar in de Tour van 1970 wil er een modern museum van maken. “Je kunt er dingen voelen, ruiken en ondervinden. De bedoeling is dat het museum volgend jaar in juli zijn deuren opent.”

Al bijna veertig jaar oppert Wagtmans voor het museum, hij zocht bijvoorbeeld naar sponsors. Maar voorzitter wordt hij niet, vanwege zijn leeftijd. De gemeenteraad moet nog wel akkoord gaan met de plannen.

RIDE Magazine
3 Reacties
30-05-2025 12:48
Onze held van 't Heike ♥
30-05-2025 13:00
Kon een col afdalen als geen ander.Schitterend renner.
30-05-2025 13:08
Prima initiatief, hopelijk gaat het nu eindelijk een keer lukken!

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine