Erik Dekker: “We zijn een ploeg om rekening mee te houden”
Erik Dekker kan redelijk tevreden terug kijken op Parijs-Nice, zijn team reed aanvallend en liet zich met name in de waaieretappe zien. Enig minpuntje is wellicht dat Juan Manuel Garate zijn klassementsambities niet kon waarmaken. Maar Rabobank maakte vooral indruk door in de derde etappe alles en iedereen aan gort te rijden, maar ze grepen toch, net als in Omloop het Nieuwsblad, naast de winst.
“We hebben dit voorjaar al drie dagen gehad dat we eigenlijk hadden moeten winnen,” zegt Dekker in Sportweek. “Dat is ons helaas niet gelukt, winnen is echter vaak het resultaat van goed rijden en dat is het belangrijkste. We hebben laten zien dat we concurrenten zijn om rekening mee te houden. Dat neemt niet weg dat het gaat om winnen, laat dat duidelijk zijn. Als we zo doorgaan, komen de resultaten vanzelf.”
Dekker wil niets weten van frustratie over het goede rijden zonder prijzen. “Nee, dat leeft niet bij de renners. We zijn nu ergens mee bezig, als je kijkt naar hoe we drie maanden geleden begonnen zijn… Je merkt aan de jongens dat ze geloven in elkaar en in de ploeg.”