Er valt Remco Evenepoel iets op bij de versnellingen van Tadej Pogacar
foto: Fotopersburo Cor Vos
zondag 12 oktober 2025 om 09:07

Er valt Remco Evenepoel iets op bij de versnellingen van Tadej Pogacar

Eén versnelling op de flanken van de Passo di Ganda bleek voor Tadej Pogacar genoeg om weg te rijden van zijn concurrenten, om vervolgens naar een vijfde opeenvolgende zege te soleren in de Ronde van Lombardije. Remco Evenepoel zag het gebeuren, maar kon andermaal niet volgen. Hoe kijkt de Belg naar de suprematie van zijn Sloveense rivaal?

Volgens Evenepoel – die volgend jaar zal uitkomen voor Red Bull-BORA-hansgrohe – heeft Pogacar een andere aanvalsmethode. “Ik heb het nu al een paar keer live mogen meemaken en heb niet het gevoel dat Tadej bijschakelt”, begint hij in gesprek met Het Laatste Nieuws.

“Hij begint zijn aanval op een iets lagere cadans om dan plots op te drijven naar een zeer hoge cadans. Een krachtoefening, die hij heel goed kan. Zeer impressionant om te zien”, is de renner van (nu nog) Soudal Quick-Step vol lof.

Evenepoel moest dus opnieuw zijn meerdere erkennen in de wereldkampioen, maar bleek andermaal the best of the rest. “Ik had bij het ontbijt nog gekeken naar de Strava-tijden van de Passo di Ganda en ik denk dat er niet ver boven zat, maar Tadej rijdt nog bijna een minuut rapper… Ik heb Del Toro en Seixas gelost op de klim en Storer bergaf. Ik heb er het maximale uitgehaald.”

Werk aan de winkel
“Ik denk dat Tadej ditmaal ook op zijn limiet zat, want eenmaal het gat geslagen was, reed hij ook niet meer ver weg van mij en moest hij gas terugnemen”, aldus Evenepoel, die veel bewondering heeft voor zijn Sloveense opponent. “Van mij mag hij gerust overstappen naar een aparte competitie, want mijn palmares zou er een stuk mooier uitzien. Hij mag binnen twee jaar gerust stoppen van mij”, zegt hij met een knipoog.

Er staat voorlopig geen maat op Tadej Pogacar – foto: Fotopersburo Cor Vos

“Het is mijn doel om de komende winter zijn niveau te evenaren en ook die versnelling in huis te hebben. Werk aan de winkel, maar eerst vakantie. Al heb ik nog geen reis geboekt of locatie in mijn hoofd”, besluit Evenepoel.

Shirt for ODRC EENDAG
RIDE Magazine
21 Reacties
12-10-2025 09:42
Moet dit nou echt Remco? Pogacar's prestatie deels gaan downplayen
en jezelf verheerlijken omdat je Seixas en Del Toro eraf gereden hebt?

Dergelijke reactie kan er enkel maar komen van een renner wiens ego
het zeer moeilijk verteren kan dat hij tot 3 maal de 2de beste was en enkel
maar bekijkt dat dit 3x verliezen was, in plaats van nog steeds een
geweldige prestatie.
    12-10-2025 10:10
    Ik lees het echt totaal anders. Hij geeft pogacar alle lof en legt niets dan feiten op tafel. Een goede inhoudelijke analyse ook. Ik vind het een mooie reactie van evenepoel, nu inderdaad extra hard werken van de winter en dan haalt hij pogacar nog niet in waarschijnlijk. Maar wat kan je meer doen? Hopen dat hij stopt, met die knipoog.

    Altijd dat gezeur op evenepoel, ik snap het niet. En tuurlijk vindt hij verliezen niet leuk!!
    12-10-2025 11:01
    Moet dit nou echt BADGIO? Evenepoel's interview gaan misinterpreteren
    en jezelf verheerlijken omdat je op je gemak een paar reacties kan plaatsen?

    Dergelijke reactie kan er enkel maar komen van een flitser wiens ego
    het zeer moeilijk verteren kan dat hij tot 3 maal de 2de beste liever had zien volledig
    falen en enkel maar dit interview bekijkt om te mierenneuken, in plaats van nog steeds
    als een goed statement.
    Baggio en degenen die je commentaar een duimpje omhoog geven: wijs mij svp even aan wat Evenepoel de prestatie van Pogacar downplayed. Bvd.
    12-10-2025 11:59
    "Ik denk dat Tadej ditmaal ook op zijn limiet zat, want eenmaal het gat geslagen was, reed hij ook niet meer ver weg van mij en moest hij gas terugnemen”
    Bijvoorbeeld.
    12-10-2025 13:01
    Het downplayen van Pogacar ? Zoals man met de hamer de woorden
    van Remco hier exact weer gegeven heeft, is het mooiste bewijs hiervan.

    Zichzelf verheerlijken? " Ik heb Del Toro en Seixas gelost op de klim
    en Storer bergaf ", wetende dat de eerst genoemden jonkies zijn die
    zich de afgelopen weken pleuris gereden hebben en het peanuts is voor een
    renner van Remco's kaliber om deze 2 gasten te verslinden.

    En dan zijn uitspraak over zijn doel, om in de komende winter,
    "Pogacar's niveau te evenaren" en ook die versnelling in huis te hebben.
    Ook daar geen bescheiden uitspraak om de immense kloof te "verkleinen",
    neen hoor....vol van zichzelf om dit niveau te " evenaren. "
    12-10-2025 13:10
    95% van het interview is lof aan anderen en hoppa, daar gaan we met het vergrootglas zoeken naar die 5% om toch iets te vinden om over te struikelen

    gebeurt wel vaker, maar deze keer ligt het er wel heel erg dik bovenop. anderzijds is de krampachtigheid vermakelijk op een soort aandoenlijke manier.
    12-10-2025 18:22
    Pffffffff
    19:40
    Hahahahahaha
12-10-2025 10:02
Die specifieke kracht inspanning heet bij het wielrennen bergop demarreren.

Iedere klimmer weet dat en de ene kan het beter dan de ander, de moeilijkheid zit ‘m er in om zo iemand te kunnen volgen als jij en iedereen om je heen stikkapot zit, iets wat op training maar moeilijk te simuleren is.
12-10-2025 10:22
Zoiets noemen we in oud-Hollands een demarrage, Remco...

En of ie op de limiet zat? Knap om dat te zien als je er een minuut achter rijdt.

Ik zag eigenlijk gewoon hetzelfde patroon als de afgelopen wedstrijden: Pogi rijdt weg, maakt een comfortabel gat, en gaat dan consolideren.
Want zelfs in de afdaling, waar Remco vol gas gaat, komt ie geen spat dichterbij. En ook op het vlakke stuk daarna, waar de "aerokogel" zijn uiterste best doet om weg te blijven van Storer, loopt het gat met Pogi enkel op.

Dus ja, Pogi zat absoluut ook op de limiet. Dat moet immers, als je nog harder kunt dan de grote Remco uit Schepdaal.
12-10-2025 10:38
Wat Remco vooral nodig heftrucks wen mental coach. En iemand die hem een draai om zijn oren geeft als het moet. Hij heeft zeker de potentie net zo goed te zijn als Tadej. Maar dan moeten er wel een aantal mentale limieten uit. Hij is veels te veel bezig met de buitenwereld.
    12-10-2025 11:06
    Een heftruck zou ook van pas komen
    12-10-2025 11:38
    En de buitenwereld is veel te veel bezig met hem. Als je ziet wat voor trieste reacties hier weer als paddenstoelen uit de grond schieten (en ik heb het niet over die van jou). Antisupporteren is leuker geworden dan supporteren blijkbaar
12-10-2025 11:00
Arme trainers bij Bora…
    12-10-2025 12:23
    Ja want Remco is volgens hemzelf in de kern minimaal de gelijke aan Pogacar, dus aan hen om die potentie eruit te halen.
    De volgende excuus-Truus is alvast in de maak. “Het lag aan mijn mindere trainers”
12-10-2025 11:55
Vreemde kop. Ik dacht aan een motortje.
    12-10-2025 18:16
    Precies mijn gedachte. Knap kop dus ;-) we hebben op het bericht geklikt. Eindelijk zou het geheim worden onthuld…
    12-10-2025 19:01
    Haha. Ik zat er ook op te wachten. Blijkt iemand gewoon sneller dan de rest te kunnen demareren bergop.
    Bummertje.

Om te reageren moet je ingelogd zijn.