Emotionele Michael Boogerd ziet Thymen Arensman winnen op La Plagne: “Moest even slikken”
foto: Cor Vos
vrijdag 25 juli 2025 om 18:13

Emotionele Michael Boogerd ziet Thymen Arensman winnen op La Plagne: “Moest even slikken”

Video De ritoverwinning van Thymen Arensman op La Plagne heeft Michael Boogerd niet onberoerd gelaten. De oud-wielrenner uit Den Haag, die in 2002 de laatste Tour de France-etappe met finish op La Plagne won, kreeg een landgenoot als opvolger op de Alpencol. “Bizar, ik ben er emotioneel van. Ik moest even slikken”, verklaarde hij kort na de finish in zijn analyse bij de NOS.

Arensman reed in de regen op La Plagne weg uit de favorietengroep en hield een minimale voorsprong vast in de slotkilometers. Hij bleef Jonas Vingegaard en Tadej Pogačar voor. “Ze gaan hem toch niet pakken?”, dacht Boogerd in de slotfase. “Dit is zo verdiend. Wegrijden op 12 kilometer van het einde, en nooit meer dan 30 seconden hebben… Wat een spanning, dit is een thriller!”

“Als je als enige die mannen kan volgen en dan twee, drie keer aanvalt… Je moet het maar durven, en dan ook nog volhouden. Hij is zo kapot gegaan, maar dit is schitterend, heb er geen woorden voor”, zei de voormalig Rabo-renner. De koerswijze van Arensman valt te prijzen. “Hij gaat vanuit de elitegroep, dat is lef. Eerst rijdt Pogačar het dicht, maar daarna gaat hij nog twee keer. Hij voelde het moment goed aan, toen ze naar elkaar gingen kijken.”

“Je ziet dat Thymen super was, want hij kon een grote versnelling blijven trappen. Dat tekent hoe sterk hij was. Die kleine voorsprong die hij had én houdt… Dan moet je goed zijn. Chapeau, echt een hoogwaardige overwinning. Dit is schitterend”, aldus Boogerd.

In de slotkilometer kwamen de achtervolgers nog dichtbij door een versnelling van Florian Lipowitz. “Ik wou die Duitser bijna van zijn fiets trekken, je bent al derde”, zegt Boogerd gekscherend. “Maar ik had in laatste 500 meter het idee dat hij het ging halen. Hij heeft ook niet omgekeken. […] En dit is nu de nieuwe Nederlandse berg! Vijf aankomsten en twee Nederlandse winnaars. Alpe d’Huez moet vrezen”, zei hij ook nog lachend.

Tadej Pogačar reed ook wel om de rit te winnen, anders houdt hij het niet zo kort met de ploeg”, ging Boogerd nog verder. “Hij hield het op 20 seconden. Als Vingegaard vanavond de beelden ziet, slaat hij zich voor de kop. Hij gaat gewoon te laat aan… En als je ziet wat overblijft in die groep, Lipowitz wordt kort gelost en wordt Onley gelost. En daar rijdt Thymen bij weg. Tactiek en nadenken hoort bij wielrennen, maar Thymen heeft het niet cadeau gekregen.”

In de RIDE Magazine Zomergids 2025 (€12,50) lees je een uitgebreid interview van 8 pagina's met Thymen Arensman. Hij gaat uitgebreid in op zijn nieuwe rol bij INEOS Grenadiers en de ontwikkeling die hij de afgelopen jaren heeft gemaakt, als wielrenner, maar ook als persoon. En wanneer gaat hij als kopman naar de Tour de France? Bestel jouw exemplaar van het zomernummer 2025 van RIDE Magazine hier!!
RIDE Magazine
24 Reacties
25-07-2025 19:19
Leuke kop…Maarre ik geloof dat het een keer is nagekeken met de uitslag van de Tour in die tijd. De eerste die nooit met doping in aanraking of überhaupt verdachte is geweest was toen de nr 20 van het AK, Merkcx, ja Axel. Niet de veelgebruikende Eddy! Daarom zet ik Armstrong ook bij de grootste renners ooit. Boogerd was een klasbak.
    25-07-2025 19:36
    Axel als persoon allicht nooit in verband gebracht, maar reed wl bij Landis-Phonak waar Landis natuurlijk openheid van zaken over heeft gegeven, dus bij benadering kan je het dan wel invullen....
    25-07-2025 20:24
    Grootste renners ooit. Wat een kul, bij de een slaat doping wel aan en bij de ander niet of veel minder dus daar een waarde oordeel over geven is volgens mij niet mogelijk.
    David Moncoutié, volgens insiders clean, is wat mij betreft de grootste coureur uit die tijd.
    26-07-2025 07:38
    Amen
25-07-2025 19:58
Gister al dat prachtige artikel in de Volkskrant, en nu dit. Wat een mooie dag ook voor Boogerd. Genoten.
25-07-2025 19:14
Mooi he... iemand die wint zonder doping! Ik snap boogie wel
    25-07-2025 20:35
    Dat moet altijd nog maar blijken.
25-07-2025 19:33
Jezus man, sommige mensen.

IEDEREEN weet van het EPO verleden, het idee dat je nog iets toevoegt door dat nog eens te benadrukken.
Maar iedereen weet ook dat vanuit de jaren 70 de hele opbouw naar het EPO tijdperk iets van het hele wielrenpeloton was (waarbij er sommigen niet gebruikten, maar de top vrijwel geheel wel).

Dat iedere keer als de naam Boogerd genoemd wordt zo veel mensen nog steeds in een ultra vrome veroordeling vallen, ik kan er met mijn pet niet bij. Get over it.
    25-07-2025 19:40
    Ach, die mensen zijn gelukkig rechtlijnig genoeg om bij elke vermelding van Adrie van der Poel ook steeds weer over de strychnineduiven te beginnen.
    25-07-2025 22:51
    Zeker weten we dat. Een mooie reden om niet zo nostalgisch en chauvinistisch te zijn over het hele wielrennen uit die tijd. Lijkt mij dan. Wil je dat wel zijn, moet je dat zelf weten, maar om als Wielerflits Arensman nou de hele tijd te noemen in één adem met Boogerd vind ik nou weer net iets te veel eer voor Boogerd.
25-07-2025 19:54
Het was mooi om Boogerd zo emotioneel te zien. Ook bij Han Kock dacht ik dat te horen. En ja, hier op de bank ook.
25-07-2025 20:05
De Italiaanse renners en de Belgische toppers hadden een soort van omerta, zeker ook ten tijde van... Nederland qua cultuur braafste jongetje van de klas tot op de dag van vandaag. Of het nu wel of niet integer is.
25-07-2025 18:34
Boogie deed deze op een pot belge.
    25-07-2025 18:54
    Wat is dat nou weer voor een nare opmerking? Ja, Boogerd zijn carrière was tijdens het EPO en bloedtransfusie dieptepunt van de sport, kan Michael ook weinig aan doen. Er zijn ook genoeg renners in die tijd die niks wonnen, en dat was niet omdat ze niets pakten.
    25-07-2025 19:22
    O, wat fijn dat je deze informatie met ons deelt, niemand wist het verder nog. Echt een nieuw inzicht.

    De rest van het peloton reed toen op oud brood en balkenbrij, dus dat stelt alles voor mij ineens in een heel ander perspectief.
    25-07-2025 22:40
    Nare opmerking? Is gewoon een feit.

    Iedere uitslag uit die tijd is discutabel, degene met de beste trukendoos, medische begeleiding of het nemen van het meeste risico's was een grotere kanshebber op een betere (eind) uitslag. Dat is geen topsport. Dat is jezelf en het publiek belazeren.

    Van mij hoeft Boogie niet zo opgehemeld te worden om zijn resultaten uit het verleden.

    Petje af voor Arensman.
    25-07-2025 23:38
    Boogerd
    25-07-2025 23:41
    In de waaier heeft hier laatst nog een mooie podcast van gemaakt. Interview met Boogerd, over de jaren 90. Zeer interessant om eens te luisteren hoe het precies werkte in die tijd.
    26-07-2025 00:13
    Pak die met Frans Maassen dan ook even mee. Die twee podcasts vulden elkaar mooi aan op dit vlak.
    26-07-2025 12:24
    Heb even geluisterd hoor, niets schokkend. Wat geleuter over sokjes en wat anekdotes uit die tijd. Boogerd vond het normaal om te kiezen voor EPO, omdat hij anders niet mee kon.
25-07-2025 19:46
Mooi!
25-07-2025 20:03
Andere tijden sport
25-07-2025 22:08
Toen slikte hij ook
26-07-2025 08:03
Valt best wat op Boogerd aan te merken, toch altijd een zwak voor hem gehad. Hart op de Haagse tong, mooie uitspraken. Fijn om naar te luisteren als commentator, zeker voor een NLer. Toch jarenlang met veel plezier naar gekeken.

We weten allemaal hoe het verder zit, maar of dat nu heel veel zin heeft om te benadrukken, zo na een moment van pure vreugde en emotie...

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine