Elia Viviani imponeert met sprintzege in Tour Down Under
Elia Viviani heeft de eerste etappe in de Tour Down Under op zijn naam geschreven. De sprinter van Deceuninck-Quick Step kwam in Port Adelaide als een duveltje uit een doosje in de laatste 200 meter en passeerde Max Walscheid en Jakub Mareczko in extremis.
Vier vluchters leiden sprint in
Deze leiderstrui ging inderdaad naar een sprinter. De vier vroege vluchters bleken in de Australische hitte rondom Port Adelaide geen schijn van kans te maken op de zege. Michael Storer, Artyom Zakharov, Patrick Bevin en Jason Lea deden een dappere poging, maar hadden aan een maximale voorsprong van vier minuten niet voldoende. Bij het ingaan van het laatste uur werden zij teruggepakt door het peloton.
Daarna was het aan de sprintersploegen om zich te formeren en hun sprinter in goede positie af te zetten in de laatste 300 meter en aan de klassementsploegen om hun kopman vooraan te houden. Jumbo-Visma toonde zich aan het front voor Danny van Poppel, evenals Trek-Segafredo. Zij wilden Richie Porte veilig naar de laatste drie kilometer brengen.
Viviani maakt indruk met eerste zege
In de laatste kilometer was het nog steeds Jumbo-Visma dat de dans leidde in het peloton. Van Poppel was na een lastige bocht de enige coureur die nog met een lead-out voor zich aan de laatste kilometer begon; de rest van het veld werd door die bocht op een lint geslagen. De Nederlander ging echter te vroeg aan en zag al snel Walscheid over zich heen komen. De Duitser leek op weg te zijn naar een knappe zege, maar werd in extremis nog gepasseerd door Viviani. De Italiaans kampioen kwam uit geslagen positie terug en boekte zo zijn eerste zege van het seizoen.
En goed om Mareczko zo goed van voren te zien ook..
Goede leadout van TLV. Van Poppel had even moeten wachten met zijn sprint. Leezer die hem afzette? Die wordt ook steeds beter in de lead out. Viel mij vorig jaar ook al op. Kan een heel hoog tempo in de laatste km halen.
Dat Leezer hem daar op 500m meter in 1ste positie afzet vind ik een prima gedaan. Wat van Poppel daarna doet, valt te betwijfelen. Mede door die sterke kopwind, had hij wat afwachtiger kunnen zijn. Maarja, dat zijn details die alleen echte topsprinters hebben.
Neen hoor, hij reed alleen maar 10km/u sneller dan de rest.
Kijk eerst eens naar het kleurencontrast op je televisie, scheelt je een pak centen.