EK 2025: Juan Ayuso snapt niets van koerswijze Paul Seixas en Christian Scaroni
Juan Ayuso moest zondag genoegen nemen met een zesde plaats op het EK in de Ardèche. De Spanjaard bevond zich samen met Remco Evenepoel, Christian Scaroni en Paul Seixas lange tijd in een groepje achter Tadej Pogacar, maar kraakte in de slotronde. Achteraf was Ayuso kritisch op de tactiek van Seixas en Scaroni.
Pogacar reed op de laatste beklimming van de Saint-Romain-de-Lerps (7,1 km à 7%) alleen weg. Daarachter vormde zich een groepje van vier: Evenepoel, Seixas, Scaroni en Ayuso. “We konden Tadej lange tijd zien, maar kregen geen hulp van Frankrijk en Italië”, doelt de Spanjaard in gesprek met Eurosport op respectievelijk Seixas en Scaroni. “Ze besloten echter wel mee te rijden in de groep daarachter, ik snap niet zo goed waarom.”
Overigens stoorde ook Evenepoel zich aan de matige samenwerking in het groepje. “Ik hoorde elk staflid van de Franse ploeg dat langs de weg stond, roepen naar Seixas dat hij niet mocht overnemen”, zei de Belg bij Het Nieuwsblad. “Dat is ook een tactiek, maar toch vooral een vreemde. Door het gebrek aan samenwerking was het gat op Pogacar te groot geworden om nog toe te rijden. Al was het duidelijk dat Pogacar de beste man in koers was.”
Laatste koers van het seizoen
Ayuso stak Evenepoel wel een handje toe in de achtervolging op Pogacar. “Ik heb Evenepoel proberen te helpen, maar ik zat ook op de limiet. Hij was de sterkste in de tweede groep en hij ging er dan ook vandoor.” De 23-jarige renner moest vervolgens Seixas en Scaroni laten gaan bij de laatste bestijging van de Val d’Enfer (1,5 km à 9,9%) en werd uiteindelijk nog ingehaald door Toms Skujins. Zodoende kwam hij als zesde over de streep.
Een week eerder werd Ayuso achtste op het WK in Rwanda. Twee plekjes verder naar achteren, maar wel met betere benen. “Ik voelde me in Kigali beter. Nu was ik op twee uur van het einde al echt vermoeid. Het is de laatste koers van het seizoen en het was een intens jaar. Ik heb alles gegeven en daar ben ik blij mee”, besluit de renner van UAE Emirates XRG, die vanaf volgend seizoen uit zal komen voor Lidl-Trek.
Kudos wel aan Ayuso, die als een grote de strijd aanging. Zelfs al waren het vaak maar korte beurtjes, zo koers je als een kampioen wat mij betreft.
Vorig jaar met het WK was hij zeker wel terug te halen tijdens zijn solo
Bij het WK van vorige jaar reed een groepje eliterenners in de achtervolging achter Pogi.
Die kan je inderdaad deels kwalijk niet dat ze geen goede samenwerking hebben opgezet.
Waarom een jonkie als Seixas hier zichzelf helemaal in de vernieling rijden voor een topper als Ayuso en een buitencategorie Evenepoel?
Dat het hem niet goed uitkwam is iets heel anders.
Het zijn, vergeleken met Ayuso en Evenepoel, nog gewoon "nobody's" in het profpeloton. Dan vind ik het niet sjiek als je als Evenepoel of Ayuso zijnde op deze manier reageert. Leg de erelijsten naast elkaar, en vraag jezelf dan af of ze inderdaad vol mee hadden moeten draaien met deze twee vedetten, die overduidelijk de sterksten waren in de kopgroep.
En Ayuso heeft zichzelf uiteindelijk de nek omgedraaid voor het podium. Wat voor Ayuso misschien niks betekent, maar wel voor renners als Seixas of Scaroni.
Ayuso zakte er ook op het WK uiteindelijk door, had dus zuiniger kunnen rijden om een herhaling van dat scenario te voorkomen, maar koos ervoor om mee te rijden, en dat siert hem.
Er staat "vergeleken met Evenepoel en Ayuso".
Geen van beide zijn prutsers, maar laten we eerlijk zijn: een bronzen plak op het EK is voor Seixas of Scaroni in deze fase van hun loopbaan een hoofdprijs. Zeker als je naast Pogacar en Evenepoel op het podium mag.
Scaroni zag je meermaals harken om in het wiel te blijven, en Seixas is net uit de poepluiers. Dus allebei groot gelijk. Bovendien hebben ze volgens mij ook allebei gevoeld wat we later ook zagen; namelijk dat Evenepoel sterker was dan de rest van het groepje. En dus hebben ze allebei hun kansen gemaximaliseerd voor het hoogst haalbare, namelijk die derde podiumplek.
En of het Ayuso siert? Vast wel. Maar uiteindelijk wordt ie nog ingehaald door Skuins...
nu was 't ook wel duidelijk dat het slepen geen keuze van seixas, maar van voeckler was, dus het valt in dit geval seixas niet aan te rekenen.
maar puur de jeugd als excuus inroepen om niets te hoeven doen, vind ik maar flauwekul.