Eindelijk raak voor Mads Pedersen: “Maakt de overwinning nog zoeter”
Mads Pedersen moest lang wachten op zijn eerste zege in deze Vuelta a España, maar na twee weken koers lukte het dan eindelijk. Vanuit de vroege vlucht boekte de renner van Lidl-Trek eindelijk de felbegeerde ritzege. “Ik wilde vandaag heel graag winnen”, zei hij in het flashinterview na afloop.
Vanzelfsprekend keken in de finale al zijn vluchtgenoten naar de snelle Deen. “Dat maakt de overwinning nog zoeter. De ploeg heeft het geweldig gedaan. We hadden vijf man mee in de kopgroep. Nadat de twee renners (Jay Vine en Louis Vervaeke, red.) wegreden op de tweede beklimming hebben ze veel tijd teruggepakt. Ze hebben hard gewerkt om dit mogelijk te maken. Het is dan nog mooier om te winnen als iedereen naar ons kijkt en ons plan kent”, aldus Pedersen.
De wereldkampioen van 2019 bleef ondanks alles rustig in de finale en sprintte naar de winst. “Ik moest iedereen volgen; ik had geen keuze. Ik moest het tempo hoog houden. (Marco, red.) Frigo ging met nog 700 of 800 meter te gaan. Dat was perfect, want zo deed hij een soort lead-out. Ik dichtte het gat langzaam. Na de bocht was het nog 220 meter, toen moest ik de sprint wel aangaan”, besloot hij.
Om te reageren moet je ingelogd zijn.