dinsdag 21 maart 2023 om 08:44
Eindelijk beeldmateriaal: Van der Poel tikt Pogacar aan en knalt weg op de Poggio
We moesten er even op wachten, maar nu zijn er dan toch beelden van de aanval van Mathieu van der Poel op de Poggio. Op de achter elkaar geplaatste foto’s is te zien hoe MVDP naast Tadej Pogacar komt, de tweevoudig Tourwinnaar eventjes aantikt met zijn hand om ruimte te maken en er vervolgens vandoor knalt.
Tijdens de televisie-uitzending was wel te zien hoe Van der Poel zijn gat op Pogacar, Filippo Ganna en Wout van Aert uitbreidde, maar de eerste versnelling leek niet vastgelegd te zijn. Tot nu dus. Ook Pogacar heeft de foto’s inmiddels gezien en reageerde op Twitter met een geestig GIF’je.
Dit bericht op Instagram bekijken
— Tadej Pogačar (@TamauPogi) March 20, 2023
Persoonlijk zou ik daar ook Gilbert in zetten op het WK op de Cauberg, Contador op Verbier, Alaphilippe in Imola, Museeuw op Ten Bosse en – hoewel in het zadel – Cancellara op de Muur.
Mis vast nog een paar iconische demarrages.
En verder terug: de twee aangekondigde kruisraketten van FVDB in LBL, en die in de rit naar Avila, meteen ook zijn allerlaatste profzege...
Achter de derny is een andere categorie...
En de aanval van Gilbert op de Bosberg in 2011, niet effectief, maar wel een van de mooiste exploten wat mij betreft.
De toppers die tikkertje spelen op de Poggio... nog even en je ziet het allemaal live op tiktok...
Afijn, al die cijfers en foto's wegen uiteindelijk niet op tegen de magistrale fenomenale "timing." Kortom, er gaat niets boven ... intuïtie !
Tot de eerste bocht en verder niet omdat vanaf dan de bochtsnelheid en of acceleratie bepalen met hoeveel extra snelheid je het volgende snelle deel begint. Zoals in elke snelheidsport is alle snelheid die je extra meeneemt met het uitkomen van een bocht extra snelheid en dus tijdwinst op dat hele "rechte" stuk en dat als de man laat remt, snel bocht neemt en snel accelereert telkens opnieuw.
Het verschil zit hem dus in dat telkens opnieuw.
Hier te zien vanaf 4:30
https://nos.nl/video/2239377-samenvatting-nk-wielrennen-voor-de-profs
Dit is even later:
https://twitter.com/i/status/1637212072625807360
Niet van achteruit met snelheid gekomen, maar gewoon pal uit het wiel gekletst. Geweldenaar.
Denk wel dat Pogi overall de sterkste was. Wordt een mooie RVV.
https://www.hln.be/wielrennen/kijk-het-moment-in-beeld-door-een-klein-gaatje-en-met-hand-op-pogacars-poep-plaatste-mathieu-van-der-poel-zijn-verbluffende-demarrage-op-poggio~ae5f1227/
17 MAART 2023 OM 10:50
Die gaat het zeker proberen op de Poggio omhoog al