Eindejaarslijstjes: Mooiste fiets uit de WorldTour 2017
Tijdens de wintermaanden zet menig fietser de stalen ros in de schuur, wachtend tot de bomen hun bladeren weer terugkrijgen, en vergaapt de wielerfan zich bij het veldrijden. WielerFlits kijk in december terug op het wielerjaar 2017 met een terugblik en poll. Vandaag: de mooiste fiets uit de WorldTour in 2017.
Voor zowel de amateur als de prof is materiaalkeuze een belangrijk vraagstuk en het materieel wordt steeds lichter, stijver of meer aerodynamisch. Dit jaar blikt WielerFlits terug op de fietsen waar de profs dit jaar hun koersen op hebben verreden en roept WielerFlits de officieuze verkiezing van mooiste fiets uit de WorldTour in 2017 uit.
AG2R La Mondiale

Factor O2
Astana

Argon-18 Gallium Pro
Bahrain Merida

Merida Reacto
BMC

BMC Teammachine SLR01
BORA – hansgrohe

Specialized Venge Vias
Cannondale-Drapac

Cannondale SuperSix EVO
Dimension Data

Cervélo S5
FDJ

LaPierre Xelius SL
Katusha – Alpecin

Canyon Aeroad CF SLX
Lotto Soudal

Ridley Noah SL
LottoNL-Jumbo

Bianchi Oltre XR4
Movistar

Canyon Ultimate CF SLX
Orica-Scott

Scott Foil
Quick-Step Floors

Specialized Tarmac
Sky

Pinarello Dogma F10
Sunweb

Giant TCR Advanced SL
Trek – Segafredo

Trek Emonda
UAE Emirates

Colnago C60
[poll id=”674″]
Doe mij maar de Colnago. Zeker niet de beste. Wel de mooiste.
2) DD
3) Bora
De Merida lijkt er qua uiterlijk wel op ( ook een beetje gejat van BMC geloof ik), maar ziet er dan wel weer heel mooi uit.
Anyway.. wielen maken de fiets en in tegenstelling tot sommigen hier, vind ik dat hoge velgen een frame een enorme boost geven.
Bij Specialized hebben ze verschillende versies van de Tarmac.
Ik verwacht niet dat Delta met de allerduurste (S-works) Tarmac zal gaan rijden waar Bora en Quickstep wel meer rijden. Zit dus wel een verschil in.
Begrijp heel goed wat je bedoelt, de Bianchi’s blijven mooi, dat celeste is gewaagd maar daardoor heeft het iets eigenzinnigs en scoort het een ruime voldoende.
De meeste racefietsen zijn spuuglelijk met al die sierstreepjes. Hou ook van een strak design, vind die Canyon fietsen van Katusha altijd erg mooi voorbijflitsen op het tv-scherm.
De foto’s hier geven inderdaad een vertekend beeld, nu lijken de Trek-fietsen ook heel strak terwijl dat nooit zo opvalt in de koers.