Einde seizoen voor Tom Boonen
donderdag 22 augustus 2013 om 14:56

Einde seizoen voor Tom Boonen

Tom Boonen

foto: Sirotti

Tom Boonen zal geen enkele wedstrijd meer rijden in 2013 door zijn zitvlakblessure. Dat laat zijn Belgische werkgever OPQS weten. De ex-wereldkampioen heeft een sukkeljaar achter de rug. Nog voor het wielerseizoen begon kampte Tom Boonen al met blessures, net als 2011 beleeft Tornado Tom een pechseizoen.

Vandaag vond een geneeskundig onderzoek plaats en werd door de medische staf vastgesteld dat, hoewel de perineum cyste die hem de afgelopen weken kwelde krimpt, het nog steeds erg pijnlijk is en de wond op het perineum gebied nog niet volledig is geheeld. Daarom werd in samenspraak met de ploegleiding beslist om een punt achter dit seizoen te zetten.

De Belgische kampioen van 2012 voelde het aankomen. “Het is verschrikkelijk nieuws, maar helaas verwachtte ik het. Je kunt weinig doen aan deze blessure, gewoon de tijd nemen tot het helemaal genezen is”, zegt de viervoudige winnaar van Parijs-Roubaix.

“Lichamelijk voelde ik mij prima en na de ritzege in de Tour de Wallonie wilde ik een goed najaar rijden. Maar vorige week reed ik op mijn fiets en na een uur lag de wonde op mijn zitvlak weer open.”

“Het doel is om meteen fit te zijn in 2014, zoals in 2012 na mijn rotjaar in 2011. Deze periode van gedwongen stilstand zal mij nog meer te inspireren en motiveren. Volgend seizoen wil ik weer belangrijk zijn voor het wielrennen en mijn team”, gaf de 32-jarige Belg nog mee.

RIDE Magazine
RIDE Magazine