dinsdag 31 mei 2016 om 12:04
Eddy Merckx beschuldigd van omkopen politiechef
Eddy Merckx moet zich mogelijk voor de rechter verantwoorden wegens corruptie. Het parket in Brussel concludeert na jaren van onderzoek dat het 70-jarige wielericoon een politiechef heeft omgekocht. Als de raadkamer de zaak doorstuurt naar de rechter, riskeert Merckx een celstraf van maximaal twee jaar.
De zaak dateert al van 2007. Merckx reageerde toen op een openbare aanbesteding van de politie in Brussel, die op zoek was naar stadsfietsen. De Kannibaal kreeg de opdracht omdat hij iets goedkoper was dan zijn concurrenten. Over de prijs zou hij echter zijn getipt door een politiechef, die de in de enveloppen van de andere mogelijke leveranciers had geneusd en die informatie doorspeelde aan Merckx. In ruil daarvoor kreeg de agent volgens de onderzoekers een luxe fiets voor zichzelf en voor zijn vrouw.De raadkamer beslist nu of de zaak bij de rechter aanhangig wordt gemaakt. Merckx ontkent dat hij iets fout zou hebben gedaan, net als de betrokken politiechef.
Armstrong krijgt er van hem langs, terwijl ie zelf ook aan de snoepjes heeft gezeten en de boel bedriegt...
heeft weinig te maken met wat er hier van belang is - of het zou moeten gaan over dat Merckx failliet aan t gaan is en zn sponsordeals niet langer kan betalen