Eddy Merckx (80) opgenomen in ziekenhuis voor derde heupprothese
foto: Cor Vos
zondag 13 juli 2025 om 20:13

Eddy Merckx (80) opgenomen in ziekenhuis voor derde heupprothese

Eddy Merckx is opgenomen in het ziekenhuis voor een nieuwe heupprothese. Door complicaties na het plaatsen van twee eerdere protheses, moet het 80-jarige wielericoon opnieuw onder het mes, dat meldt Het Laatste Nieuws.

In december onderging Merckx een eerste operatie om een heupprothese te laten plaatsen. Eind maart kwamen dokters er tijdens een nieuwe operatie achter dat die prothese nooit gehecht had aan het bot. “Ze zat gewoon los. Drie maanden en twaalf dagen heb ik daarmee rondgelopen”, deed Merckx zijn verhaal bij HLN.

Volgens de vijfvoudig Tourwinnaar kon zijn chirurg het probleem niet begrijpen. Na alle duizenden protheseoperaties die de dokter had verricht, zou dat slechts vier keer niet gelukt zijn.

Nieuwe prothese
En dus moest de Belg voor een tweede keer onder het mes. “Sindsdien heb ik een gecementeerde prothese, dat is beter”, gaf hij destijds aan. De beste renner aller tijden kon zelfs een dag later alweer steunen op zijn been.

Maar het geluk was van korte duur. Na zijn tweede prothese kreeg Merckx te kampen met een huidbacterie waar hij veel antibiotica voor moest slikken. Nu blijkt niet de antibiotica maar een nieuwe heupprothese de beste oplossing te zijn.

RIDE Magazine
8 Reacties
13-07-2025 21:43
Toch een voordeel dat hij zoveel medicatie heeft gebruikt tijdens zijn carrière, hij hoefde niet verdoofd te worden voor de operatie.
    13-07-2025 23:59
    Iemand van tachtig jaar met gezondheidsproblemen uitlachen, dan ben je toch echt wel een dikke nul.
13-07-2025 22:11
Dan heeft hij nu evenveel heupprotheses als positieve dopingtests.
13-07-2025 21:07
Dit is weer een domper Hopelijk komt het weer goed met de aller grootste ooit
    13-07-2025 22:36
    Allergrootste?

    3x vaker betrapt dan Lance en Rasmussen...

    ....samen....
13-07-2025 21:13
Derde bal kende ik als wielerblessure. Derde heup nog niet.
14-07-2025 09:47
Beterschap kanibaal !
13-07-2025 21:33
Daarom ging hij zo hard: drie benen!

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine