Dylan Teuns knap tiende: “Misschien morgen nog eens in de ontsnapping”
Dylan Teuns verkeert in bloedvorm. Na zijn zege in de Alpen (Le Grand-Bornand) pakte hij nu ook in een Pyreneeën-etappe uit met een toptienplaats. Teuns klom op de Col du Portet in het gezelschap van Uran, Kelderman en Higuita. Hij liet rasklimmers als Mas, Martin en Meintjes achter zich.
Het leverde de Limburger van Bahrain-Victorious een fraaie tiende plek op. Ook in het klassement sluipt Teuns stevig de top twintig binnen. Maar Teuns bleef er vooral rustig en bescheiden bij. “Dat ik bij de beste tien klimmers behoor? Vandaag wel, ja. Ik had ook een hele goede dag”, grijnsde hij. “Ik hield zelfs lang stand in de groep met de gele truidrager.”
“Maar toen die laatste helper van Pogacar op kop kwam, moest ik passen. Die reed op de steilere stukken een ontzettend hoog tempo. Ik had echt schrik mezelf op te blazen en koos voor een tempo waarvan ik wist dat ik dat nog ruim een half uur kon volhouden.” Teuns verduidelijkte dat in wattages. “Ik reed de hele tijd rond mijn overslag wattage, maar plots moest ik tachtig, negentig watt meer trappen om te kunnen volgen. Dat kan ik niet.”
Morgen? Misschien hebben vluchters morgen meer kans en probeer ik nog een keer mee te springen. Ik ben nu 10de, da’s mooi, maar je weet dat je niet kan winnen.” Waarmee een nuchtere Teuns bedoelde dat een tweede ritzege voor hem alleen mogelijk is vanuit een ontsnapping.
Hoe hij Bilbao kan helpen weet ik niet. Er gewoon zo lang mogelijk bij blijven was waarschijnlijk het beste, voor als Bilbao pech heeft. De nummer 10 in het klassement moet namelijk helemaal niet de koers dragen, laat dat maar over aan Pogi
Want VRT gaat nooit klagen over een Kuss of Mohoric die zich moet wegcijferen voor een Roglic of Bilbao en ze gaan dat wel doen bij Van Aert of Teuns. Anderzijds wordt er op Wielerflits bij die niet-Belgen ook veel minder frequent gesteld dat die beter eens in dienst zouden gaan rijden en is 't leuk als die voor ritzeges gaan.
Ik zou Teuns meenemen ipv Van Avermaet. Niet dat Benoot iets te zoeken heeft op dat parcours. Maar Van Avermaet rijdt zo'n zwakke TdF dat het beter zou zijn om hem thuis te laten. Nu ja Benoot was ook nergens.
En met Teuns erbij zou België 2 kopmannen kunnen uitspelen terwijl dat er nu maar 1 is nl. Van Aert.
Ik snap ook niet waarom de commentatoren zo mild voor hem zijn. Ik herinner me van Wuyts nog hoe hij vijf jaar geleden enkele Belgische sporters kapittelde die voor een gênante figurantenrol naar Rio waren gereisd. Dit is nog veel erger, want GVA neemt daarmee een plek af van renners die wél het nodige vormpeil hebben om een rol van betekenis te spelen tijdens de olympische wegrit.
"Maar hij is de olympische kampioen en moet er dus bij zijn." Wat een onzin! Usain Bolt en Michael Phelps doen toch ook niet meer mee?