Duits dopingagentschap zet onderzoek op naar drie renners
donderdag 23 augustus 2012 om 12:12

Duits dopingagentschap zet onderzoek op naar drie renners

foto: Sirotti

Het Duitse dopingagentschap NADA gaat onderzoek doen naar vermeend dopinggebruik van de Duitse (ex-)renners Andreas Klöden, Patrik Sinkewitz en Matthias Kessler. Dat schrijft Cyclingnews. Het trio zou zich in 2006, toen ze allemaal uitkwamen voor de Duitse T-Mobile-ploeg, schuldig hebben gemaakt aan het gebruik van bloeddoping.

De NADA heeft de gegevens van een onlangs afgesloten onderzoek naar twee voormalige teamartsen van T-Mobile, Lothar Heinrich en Andreas Schmitt, opgevraagd. Beiden waren zij verbonden aan de beruchte ‘dopingkliniek’ in Freiburg. Volgens dat onderzoek zijn er aanwijzingen dat de drie eerder genoemde renners in 2006 met bloeddoping te maken hadden. “Nu moeten we kijken, of de dopingregels daadwerkelijk zijn geschaad”, aldus NADA-directeur Lars Mortsiefer.

Van het trio is alleen Klöden nog al prof actief. De ervaren Duitser komt momenteel uit voor het Amerikaanse RadioShack-Nissan-Trek, en heeft altijd ontkend doping te hebben gebruikt. Sinkewitz en Kessler daarentegen zijn al eens geschorst geweest voor dopinggebruik.

RIDE Magazine
RIDE Magazine