Drievoudig Tourbergkoning Julio Jiménez (87) overleden na auto-ongeluk
foto: Cor Vos
woensdag 8 juni 2022 om 10:46

Drievoudig Tourbergkoning Julio Jiménez (87) overleden na auto-ongeluk

Julio Jiménez is op 87-jarige leeftijd overleden. De Spanjaard, die drie keer het bergklassement van zowel de Tour de France als de Vuelta a España won, was gisteren betrokken bij een auto-ongeluk. Vanochtend overleed hij aan zijn verwonding in het ziekenhuis van Ávila. Dat meldt het Spaanse persbureau EFE.

Bij het verkeersongeval in Jiménez’ geboorteplaats Ávila waren ook twee andere tachtigers betrokken. Alle drie raakten ze gewond toen het voertuig waarin ze reden tegen de muur van een wasstraat botste. Hoe het met de andere twee inzittenden is, is niet bekend.

Jiménez maakte in de jaren zestig vooral furore als klimmer. Naast zijn bergtruizeges in de Tour en Vuelta – zes in totaal – was hij ook twaalf keer de beste in een rit in een grote ronde: vijf keer in de Tour, vier keer in de Giro en drie keer in de Vuelta. Een van zijn meest memorabele zeges boekte hij in de Ronde van Frankrijk van 1964, toen hij triomfeerde op de Puy de Dôme. Het was de etappe waar Jacques Anquetil en Raymond Poulidor in de achterhoede een van hun legendarische duels uitvochten.

Drie jaar later, in de Tour van 1967, eindigde Jiménez als tweede in de eindrangschikking van de Tour, achter Roger Pingeon. Het was zijn beste uitslag in het algemeen klassement. Na 1969 hield Jiménez op als beroepsrenner. Hij kwam dat jaar uit voor Eliolona, eerder reed hij onder andere voor Faema, KAS-Kaskol en Bic.

RIDE Magazine
7 Reacties
08-06-2022 10:54
Dit is wel een heel tragisch einde voor één van de allergrootste klimmers ( misschien wel de allergrootste) van zijn generatie.
    08-06-2022 11:33
    Idd… iconisch figuur, er is zit in het video archief van TDP een prachtige documentaire over de man en zijn carriere….DIP mitico…
    08-06-2022 11:55
    Het TDP filmpje : https://youtu.be/-Xa8EqNj27Y
    08-06-2022 13:58
    Gracias companero…
    08-06-2022 14:37
    Mooi filmpje. Geen valhelmen, geen zonnebrillen, maar wel een naar boven wijzend zadel ??.

    Vooral de pretoogjes op het einde ! RIP.
08-06-2022 12:23
Die rit naar de Puy de Dôme kwam gisteren nog ter sprake op Sporza en op Eurosport. Mar nooit vanwege de winnaar uiteraard... Nu dan wel. Tragisch om 87 te worden en dan door een ongeluk te overlijden..
08-06-2022 13:13
De tijd stopte met tikken voor de Uurwerkmaker van Avila. Vreemde bijnaam voor een klimmer, als je kijkt naar de Adelaar van Toledo, bijvoorbeeld.

Avila! Mythische wielerplek natuurlijk. Wie FVDB daar in 1999 naar boven heeft zien stormen, had nooit kunnen denken dat het meteen zijn laatste spraakmakende overwinning zou zijn. Als winnaar van de puntentrui op het podium in Madrid, naast die andere meervoudige bergkoning met de naam Jiménez, Chaba.
Twee tragische figuren. Ook Jiménez laatste grote, en zelfs finale overwinning zou een Vuelta-rit zijn, in 2001, waarna hij met zijn vierde en laatste bergtrui én de puntentrui op het podium mocht. Twee jaar later was hij al overleden, om 6 jaar later door FVDB gevolgd te worden.

Hopelijk heeft de Vueltadirectie (en wie weet de Tour) een passend eerbetoon in gedachten voor Julio Jiménez.
En hopelijk doet de Dauphiné dat ook: Jiménez won 60 jaar geleden de 4de rit in de Dauphiné! Voor Bahamontes...

Reacties zijn gesloten.