Degenkolb: “Hopelijk volgen er nog overwinningen”
woensdag 8 mei 2013 om 19:37

Degenkolb: “Hopelijk volgen er nog overwinningen”

John Degenkolb

foto: Sirotti

John Degenkolb sprintte vanmiddag naar zijn eerste Girozege in zijn carrière. De Duitser van Argos-Shimano bleef in Matera tijdens een hectische finale op de been en kwam als eerste over de finish.

Degenkolb wist dat er vandaag voor hem kansen lagen. “We wisten dat dit een etappe is die mij zou moeten liggen. Maar ik zat aan mijn limiet en het was erg zwaar aan het einde,” legt hij uit op de site van zijn ploeg. Desondanks ziet hij het als een verdiende zege. “We controleerden de hele koers. Deze overwinning is van de hele ploeg.”

In een hectische slotfase hield Degenkolb het hoofd koel.”De start van de finale ging goed. Luka Mezgec reed net voor mij en zette mij in een hele goede positie af. Hij viel helaas met nog één kilometer te gaan. Er was toen enkel nog een renner van Team Bardiani voor me. Viviani van Cannondale zat net achter me. Toen ben ik uit volle macht doorgegaan en haalde het tot aan de finish. Het was erg zwaar maar ik haalde Canola gelukkig nog bij,” kijkt hij terug.

matera

foto: Sirotti

Degenkolb hoopt dat het hier niet bij blijft. “De kop is eraf. Hopelijk volgen er nu snel nog overwinningen,” citeert de Belgische krant Het Nieuwsblad de sprinter.

De val van Mezgec in de slotfase blijft zonder gevolgen. Morgen zal de 24-jarige Sloveen de Giro kunnen vervolgen. Dan krijgt zijn kopman Degenkolb een nieuwe kans en staat de vlakke rit naar Margherita di Savoia op het programma.

RIDE Magazine
RIDE Magazine