De route van de Tour-favorieten: wat doen Vingegaard, Pogacar, Roglic en Evenepoel?
foto: Cor Vos
Youri IJnsen
zondag 2 juni 2024 om 18:45

De route van de Tour-favorieten: wat doen Vingegaard, Pogacar, Roglic en Evenepoel?

Overzicht Nog precies vier weken en dan begint de Tour de France. De topfavorieten hebben dus met andere woorden nog 28 dagen om in topvorm te geraken voor de belangrijkste koers van het jaar. Voor twee van hen begint de tijd te dringen, voor de andere twee is er geen vuiltje aan de lucht. Of zijn er nog meer kapers op de kust? WielerFlits zet de mannen op een rij.

flag-be Remco Evenepoel
De laatste vier weken richting de Tour beginnen voor Remco Evenepoel met het Critérium du Dauphiné. Verwacht nog geen wonder, want de kopman van Soudal-Quick-Step heeft nog wel wat werk te verrichten. Hij keert namelijk in Frankrijk terug in competitie na zijn zware val in de Ronde van het Baskenland, waar hij meerdere breuken opliep. “Dit is meer een wedstrijd om wat koersritme op te doen”, is de wereldkampioen tijdrijden voorzichtig. Een klassement? Nog niet.

Wel was de Belg in mei drie weken lang op hoogtestage in Sierra Nevada. Evenepoel trok samen met meesterknechten Mikel Landa en Ilan Van Wilder naar het Spaanse hooggebergte. Alle drie rijden ze komende week het Critérium du Dauphiné en vervolgens gaan ze opnieuw op hoogte. Daarna slaat hij het Belgisch kampioenschap tijdrijden mogelijk over, maar verdedigt hij wel zijn nationale driekleur op de weg. Dat is de laatste koersprikkel voor de Tour de France-start.

Schema
flag-fr Critérium du Dauphiné
?? Hoogtestage
flag-be Belgisch kampioenschap op de weg
flag-fr Tour de France

flag-si Tadej Pogačar
Voor Tadej Pogačar begint de voorbereiding op La Grande Boucle ‘nu pas’. De 25-jarige Sloveen heeft net een week vrijaf gehad nadat hij de Giro d’Italia van etappe twee tot de slotrit gedomineerd heeft. Met een beetje fantasie zou je het een verkapt trainingskamp kunnen noemen, maar daarmee zouden we de concurrentie tekort doen. Feit is wel dat het wonderkind dit jaar voor een andere route kiest dan gebruikelijk. Een uitdaging die hem wel past.

Ten tijde van de Giro was de Tour-ploeg van UAE Emirates op hoogtestage in Sierra Nevada. Zij zijn allemaal net teruggekeerd en zullen in verschillende samenstellingen actief zijn in het Critérium du Dauphiné (onder andere Juan Ayuso) en de Ronde van Zwitserland (o.a. João Almeida). Ook Adam Yates was daarbij, de nummer drie van de Tour vorig jaar. Zijn kalender is in juni nog leeg. Pogačar zit vanaf zondag voor drie weken op hoogte in Isola 2000. Hij volgt de Mathieu van der Poel-route naar de Tour: alleen maar trainen op hoogte en direct naar de Tour.

Schema
flag-fr Hoogtestage Isola 2000
flag-fr Tour de France


flag-si Primož Roglič
Sinds die horrorcrash in de Ronde van het Baskenland begin april, hebben we in koers ook niets meer van Primož Roglič gezien. De 34-jarige Sloveen kwam er echter redelijk goed vanaf en men neemt in het peloton aan dat hij gewoon op schema zit voor de Tour de France. Ook hij was de afgelopen maand te vinden in Sierra Nevada. In Spanje reed Roglič onder meer naar de top van de Pico Veleta, de hoogste top in Europa die je via een geasfalteerde weg kunt bereiken.

Komende week zullen we weten hoe de vlag er bij BORA-hansgrohe bijhangt. De Sloveen rijdt namelijk het Critérium du Dauphiné, samen met zijn voornaamste helpers straks in de Tour: Jai Hindley en Aleksandr Vlasov. Hopelijk heeft hij daar ook de neuzen de goede kant op kunnen krijgen, want Vlasov sputterde na het bekendmaken van het solo-kopmanschap van Roglič in de Tour nog wat tegen. Na de Dauphiné trekt hij overigens opnieuw op hoogte, dit keer in Tignes.

Schema
flag-fr Critérium du Dauphiné
flag-fr Hoogtestage Tignes
flag-fr Tour de France

foto: Cor Vos

flag-dk Jonas Vingegaard
Daar zal de Sloveen zijn voormalig ploeggenoten veel gaan tegenkomen. Vanaf zondag zit een deel van de beoogde Tour-selectie namelijk in Tignes, voor een hoogstestage van drie weken. Jonas Vingegaard is daar al een paar dagen om zijn lijf te laten wennen aan hoogte. Hij brak diverse ribben, zijn sleutelbeen en liep een geperforeerde long op bij zijn tuimelperte in de Ronde van het Baskenland. De grote hamvraag is of Vingegaard genoeg tijd heeft om in vorm te komen.

Een deel van zijn ploeg Visma | Lease a Bike rijdt komende week ook het Critérium du Dauphiné. Beoogd mede-kopman Sepp Kuss is daar, net als waarschijnlijke Tourgangers Dylan van Baarle, Tiesj Benoot, Matteo Jorgenson en Steven Kruijswijk. Zij gaan na de Franse voorbereidingskoers ook richting Tignes en dan zullen ze snel genoeg weten of Vingegaard de Tour haalt, of niet. Ook Wout van Aert is daar overigens; hij probeert vanaf deze zondag ook naar de Tour toe te werken.

Schema
flag-fr Hoogtestage Tignes
flag-fr Tour de France?


flag-es Carlos Rodríguez
Wie goed tussen de regels doorleest, ziet dat winterparadijs Tenerife maar op weinig aandacht van de topteams kan rekenen in de periode van dit jaar. Toch zat een deel van INEOS Grenadiers in mei op de vulkaan El Teide. Daarbij onder andere Carlos Rodríguez. De jonge Spanjaard wierp zich vorig jaar in de slotweek op als op twee na beste klimmer onder de klassementsrenners, achter Pogačar en Vingegaard. Wie weet lukt het Rodríguez wel om zijn voet tussen de deur te zetten. Hij won dit jaar immers al de Ronde van Romandië en was tweede in het Baskenland.

De Spanjaard zat dus drie weken op de vulkaan en test deze week tegen Evenepoel en Roglič in het Critérium du Dauphiné. Rodríguez krijgt nu de kans om zich op te werpen als kopman, nu Geraint Thomas er niet bij is vanwege de zojuist afgelopen Giro d’Italia en Egan Bernal zijn trainingen in Colombia afwerkt. Na de Dauphiné trekt Rodríguez weer op hoogte, net zoals hij dat vorig jaar deed. Alleen is het op dit moment niet helemaal duidelijk waar die stage precies is.

Schema
flag-fr Critérium du Dauphiné
?? Hoogtestage
flag-fr Tour de France

flag-gb Tom Pidcock
Ook kopman bij INEOS Grenadiers in de Tour: Tom Pidcock. De wereldkampioen mountainbike won vorig weekend voor het vierde jaar op rij de Wereldbeker MTB in Nové Mesto. Daags nadien reed hij van het vliegveld in Barcelona terug naar huis in Andorra, een tocht van 225 kilometer. Of hij daar zijn trainingen afwerkt of nog op hoogte gaat, is niet duidelijk. Thymen Arensman is ook alweer in Frankrijk, maar hij schreef over zijn rit op Strava wel ‘Clermond-Ferrand tourist’. 

Schema
flag-ad Trainen in woonplaats Andorra
flag-ch Ronde van Zwitserland
flag-ad Trainen in woonplaats Andorra
flag-fr Tour de France


flag-fr David Gaudu
“Ik droom van het podium”, zei David Gaudu eerder deze week tegen l’Equipe. De klimmer van Groupama-FDJ is de stille hoop in bange dagen voor het Franse thuispubliek. Twee jaar geleden was hij nog vierde in de Tour en vorig jaar wedijverde hij in Parijs-Nice met Pogačar en een niet fitte Vingegaard. Hij werd tussen hen in tweede. In mei zat Gaudu op de Teide op Tenerife. Komende week is hij in de Dauphiné en hij rijdt nog het Frans kampioenschap op de weg.

Schema
flag-fr Critérium du Dauphiné
flag-fr Frans kampioenschap op de weg
flag-fr Tour de France

RIDE Magazine
20 Reacties
01-06-2024 12:44
Ik zie in Yates, Ayuso, Vlasov, Hindley en wellicht ook Almeida eerder potentiële podiumkandidaten dan in Pidcock of Gaudu.
    01-06-2024 21:42
    Gaudu werd twee jaar geleden vierde.
    Vorig jaar was hij hopeloos uit vorm maar werd toch nog 9de.
    Een top 5 moet er in zitten.
    02-06-2024 11:11
    Hah nee, Gaudu gaat echt nooit top5 rijden in dit deelnemersveld en met dit parcours, top10 gaat al lastig worden
03-06-2024 02:00
Ik zie of lees nergens iets over Simon Yates.
In de schaduw van pogacar, vingegaen evenepoel is hij toch ook een topper.
Gaudu wordt wel over geschreven.
01-06-2024 14:50
Waarom doet evenepoel nog het belgisch kampioenschap? Isndat sponsorplicht? Lijkt me voor een klassementsrenner helemaal niet ideaal in voorbereiding op de tour. Je ziet ook de anderen de nationale kampioenschappen overslaan.
    01-06-2024 15:24
    Het BK is voor elke profrenner verplicht, tenzij door medische redenen.
    01-06-2024 17:57
    Dus als evenepoel zegt past niet in mijn voorbereiding zegt de belgische bond: ok prima dan mag je niet starten op het wk en de spelen?
    02-06-2024 20:43
    In principe wel. Enige excuus is een doktersbriefje. Maar dat kan je natuurlijk pas in de week voor het BK bovenhalen. Tot het zover is staat het BK (weg) dus op elke Belg zijn "voorlopige programma", al zullen er zeker al renners zijn die nu al weten dat ze dan toevallig een verkoudheid of overbelaste knie zullen hebben.
01-06-2024 15:14
Opzich een leuk artikel, maar wat doen Gaudu en Pidcock hier? Ik kan zeker 15 renners opnoemen die meer kans maken op een tourpodium dan die 2.
    02-06-2024 20:53
    Ik zeg begin maar met je lijst van 15 . Ik zie Gaudu echt niet buiten top 20 vallen
    02-06-2024 21:29
    @winkel sterke verhalen zijn niemand vreemd.
    03-06-2024 12:14
    Buiten de top20 zal Gaudu niet snel eindigen nee, maar ik snap het punt wel. Het lijstje renners wat in dit artikel opgenomen kan worden als je óók voor de categorie Gaudu en Pidcock gaat is toch wel aanzienlijk: Ayuso, Kuss, Landa, A. Yates, S. Yates, Mas, Carapaz, Almeida, Hindley, Vlasov, Bilbao, Lutsenko, Hart. Zit ik al bijna aan de 15. En dan heb je nog Ciccone, Guillaume Martin, Gall en Bernal. Kun je er ook nog een jonkie als Buitrago, Vauquelin, Van Gils of Johannessen erbij gooien. Wil niet zeggen dat die allemaal hoger gaan eindigen dan Gaudu, maar ik plaats een Gaudu in zijn huidige vorm niet automatisch hoger dan al deze renners.
01-06-2024 12:54
Voor mij zijn er mits iedereen fit zijn maar 3 favorieten voor het podium. De 3 beste ronderenners die er zijn. Daar achter schaal ik Ayuso, A Yates en Almeida (want die kunnen het als team uitspelen) En dan komt de rest pas voor mij,
    01-06-2024 13:23
    Ik wie niet wie jij bedoelt met die 3, maar je kan er beter 4 van maken. Met kort daarachter A Yates en Rodriguez.
    01-06-2024 14:14
    @bsswinkels. Ik weet er ook naar 3. Remco wordt ook genoemd dat weet ik. Voor mij is hij alleen een podium kandidaat door de 2 tijdritten die in de tour zitten. Indien pogi, vingegaard en roglic aan de startkomen en fit blijven. Anders is dat voor mij het podium.
    01-06-2024 14:23
    @bswinkelss wrm 4? Evenepoel heeft zo'n beetje elke wedstrijd tegen die 3 verloren. Is er kansloos afgereden ìn de vorige Vuelta en heeft pas 1 gt podium gereden. Het is tevens pas zijn 1e tour he, vergeet dat niet. Tot nu toe heeft Evenepoel (nog) niet bewezen echt een gevaar te zijn voor de andere 3. Er zijn 3 ronderenners die duidelijk de beste 3 zijn van de laatste 4 jaar en bijna elke gt onderling verdelen (blessures/opgaves daar gelaten uiteraard) Behalve de Vuelta van vorig jaar (waar Kuss het teamspel goed heeft uitgespeeld) Wnnr was de laatste gt waar geen van de grote 3 won, terwijl wel minstens 1 van de 3 de gt uitreed? Ik kan het zo snel niet bedenken. Evenepoel is nog niet de ronderenner die die 3 zijn en ik betwijfel of hij dat ooit gaat worden. (Want ik zie in hem meer andere aspecten waar die absolute wereldtop is.)
    01-06-2024 15:15
    In de Vuelta die Evenepoel won reed hij Roglic op minuten. Net zoals in Parijs Nice dit jaar. In de giro vorig jaar was hij daar ook goed mee bezig tot hij Corona kreeg.
    01-06-2024 15:26
    @ Anoniem Hij reed Roglic niet op minuten in de Giro, hij had tijdwinst gepakt in een tijdrit. (iets waar die objectief beter in is dan Roglic) Verder nog voor Evenepoel last kreeg van corona werd hij er op de 1e berg al afgereden door Roglic. Omtrent pn, het was Roglic zijn 1e ronde met zijn nieuwe team, natuurlijk moet je dan nog wennen aan het materiaal en je ploeggenoten zijn nog niet meteen op je ingespeeld. De Vuelta die Evenepoel won, was hij idd in het begin sterker dan Roglic. Je vergeet echter even te melden dan Roglic zonder goede voorbereiding en met een blessure aan die Vuelta begon. Toen Roglic fit was, kwam hij meteen weer dichterbij, Tot hij letterlijk uitviel. Evenepoel is gwn "nog"niet van het niveau van de rest.
    01-06-2024 15:51
    @fenno Evenepoel z’n voorbereiding op de Vuelta van vorig jaar was helemaal niet optimaal, het wk tijdrijden was het hoofddoel en de Vuelta pakte hij er nog even bij. Evenepoel werd inderdaad gelost door Roglic in de giro, maar lijkt me quasi zeker dat hij toen al last had.
03-06-2024 13:17
Met Evenepoel is het als met Jezus: je bent gelovig of je bent nuchter.

Reacties zijn gesloten.