De reacties op WielerFlits gaan veranderen
De reacties op WielerFlits gaan veranderen. Binnenkort verdwijnt de chronologische weergaven en introduceren we een sortering op basis van het aantal duimpjes omhoog en duimpjes omlaag. Onze bezoeker, jij dus, bepaalt welke reactie bovenaan verschijnt.
Sinds het prille begin van WielerFlits in 2008 is het mogelijk om te reageren onder onze nieuwsberichten. Het is een belangrijke schakel in het succes van dit platform.
Waarom doen we dit?
Door onze groei in bezoekers is door de jaren heen ook het aantal reacties sterk toegenomen. Maar niet iedere reactie is van dezelfde kwaliteit. Naast de inhoudelijke discussies die jullie voeren, en waar mijn collega’s en ik ons graag in mengen, zijn er ook bezoekers die bewust of onbewust de sfeer verstoren.
Provocaties, schuttingtaal en ongefundeerde verdachtmakingen verwijderen wij pro-actief. In onze huisregels staat gedetailleerd beschreven wat wij toelaten. Reacties die niet aan de huisregels voldoen, kunnen via het driehoekje ook gemeld worden aan de redactie, waarna wij ze beoordelen.
Stem van de community
Aan de reactiefunctie verandert dus niets. Enkel de sortering gaat op de schop. Degene die als eerste een reactie plaatst, blijft niet meer automatisch bovenaan staan. Die plek is bestemd voor de bijdrage met de meeste duimpjes omhoog.
Onder iedere reactie verschijnen twee icoontjes; een duimpje omhoog en een duimpje omlaag. Iedere ingelogde gebruiker kan de duimpjes uitdelen.
Wie WielerFlits al jaren bezoekt, maar geen reacties schrijft, kan nu toch laagdrempelig meedoen in de community. Samen bepalen jullie welke bijdrage de meeste aandacht verdient.
Reageer
Ik ben benieuwd wat jullie van deze aanpassing vinden. Laat het weten in de reacties. Let op: dit is nog de huidige sortering, dus wie als eerste reageert, staat bovenaan. 😉
Daarnaast zijn de gebruikers van WF prima in staat om zelf weerstand te bieden tegen posts die hen niet aanstaan, en dat is ook de bedoeling wat mij betreft. Het zorgt voor een balans en waar grenzen overtreden worden is moderatie op z'n plaats. Het probleem is wat mij betreft meer dat afwijkende meningen te snel worden gezien als een bedreiging of getroll. Sommige mensen moeten nu eenmaal nog leren dat in de grote mensenwereld niet iedereen klaar staat om hen te vertellen hoezeer ze gelijk hebben en hoe belangrijk hun mening is.
Jammer dat Wielerflits op de kar springt van het goedkope succes, met infantiel duimpjes omhoog en omlaag. In plaats van echt te modereren. Het zou ook goed zijn indien Wielerflits niet bewust zou provoceren door steeds weer al of niet uit de context gerukte uitspraken en artikels van bvb Lefevere en Evenepoel e.a. te publiceren. Met de hoop op controverse, domme reacties, haatberichten. Want elke reactie brengt inkomsten binnen. Dat mag van mij, maar niet op die manier.
Ik ben benieuwd of de keuze voor toch chronologisch effectief standaard zal kunnen ingesteld worden. Dat zou al helpen. Maar dan nog. Het invoeren van het "duimpjessysteem" waarbij de meeste positieve duimpjes reacties bovenaan komen, zal sowieso een invloed hebben op de discussies zelf.
+1 Marlin, vind ik leuk
Duimpje omhoog.
En Marlin is zeker geen Beer.
Ik leg dan de vinger op de zere plek. De manier waarop ik dat doe kan niet je smaak zijn, dat snap ik wel. Ik ben eerder eerlijk dan aardig en dat stuit sommigen mensen tegen de borst. Het zij zo en het houdt mij niet tegen om te reageren zoals ik doe.
Als je aan de andere kant staat, zoals beer en jouw persoontje dan is dat lastig en dat snap ik wel. Wellicht dat jullie wat aan zelfreflectie kunnen doen in plaats van door te blijven gaan met deze ondubbelzinnige praktijken.
PS. Oh ja je hoeft me geen persoonlijke berichten meer te sturen en vragen om een soort van wapenstilstand, omdat je dit eigenlijk heel vervelend vindt. Deal ermee als een man.
Ik zal je vanaf nu moeder Theresa noemen Marik
Andere meningen worden door sommige groepen bewust gemint. En andere bewust geplust.
En als er reacties komen en er wordt op gereageerd en de ene krijgt een plus en de ander geen 1 dan loopt het gesprek niet meer vloeiend. En kan een verkeerd beeld geven van wat wie zegt in het gesprek.
Als je al zoiets doorvoert. Geef dan de optie aan de gebruiker wat ze willen
En dan de Zwitserse Franken verplicht contant afleveren op het hoofdkantoor van Wielerflits.
Duimpjes zijn boeiend als je vraagt: "hoe behulpzaam was het antwoord op uw hulpvraag". Dan is het mooi als je heel snel ziet hoe goed een antwoord iemand vooruit geholpen heeft doordat het meest nuttige antwoord bovenaan staat.
Maar hier... je gaat zelfbevlekking zien. Mensen die tig keer op het duimpje duwen met alle accounts die ze hebben. De populairste mening komt bovendrijven, niet de beste post.
Mij zul je weinig duimpjes zien geven. Hooguit een duimpje naar beneden voor dit voorstel.
Nee, dan liever een dikke vette sneer of een welgemeend compliment dan een dom duimpje.
Bij de reacties heeft het vrij weinig meerwaarde behalve dan voor het gedeelte hier dat aan zelfbevlekking doet.
Qua zelfbevlekking is het stiekum toch wel een heel relatief groot deel van de posters die dagelijks hun behoeften door veel posts etaleren.