De Gendt: “Ik voelde me niet goed vandaag”
vrijdag 31 augustus 2012 om 19:55

De Gendt: “Ik voelde me niet goed vandaag”

foto: Sirotti

Thomas de Gendt (Vacansoleil-DCM) slaagde er vandaag in om in de ontsnapping te zitten van de dertiende rit van de Vuelta. De Belg kon met zijn vluchtgenoten strijden om de dagzege, maar werd uiteindelijk zesde. “Ik voelde me niet goed vandaag en zat in de finale niet meer zo fris,” gaf de Gendt toe op de website van zijn ploeg.

De Gendt heeft daarom vandaag slechts één keer geprobeerd om mee te zitten, maar dat bleek wel meteen de goede vlucht. In eerste instantie had de Belg weinig hoop op het halen van de finish met deze groep. “Dat we voor de overwinning reden was ergens toch onverwacht. We hebben er hard voor moeten rijden,”stelt de nummer drie van de Giro dit jaar.

“We draaiden samen goed rond om vooruit te blijven. Maar pas in de laatste drie kilometer geloofde ik erin. Uiteindelijk rijdt de meest frisse vooruit: dat was Steve Cummings. Ik zat zelf niet meer zo fris. De hele dag hadden we tegenwind. Mijn vluchtgenoten waren geen pannenkoeken. Ik wist dat ik niet de benen had om alleen vooruit te blijven, dus heb ik in de finale niet gedemarreerd,” aldus De Gendt.

RIDE Magazine
RIDE Magazine