Davide Bomboi en Unibet Tietema Rockets grijpen net naast ritzege in Tour de Taiwan
foto: Cor Vos (archief)
donderdag 20 maart 2025 om 08:22

Davide Bomboi en Unibet Tietema Rockets grijpen net naast ritzege in Tour de Taiwan

Unibet Tietema Rockets verlaat de Tour de Taiwan (2.1) zonder ritzege, al scheelde het op de slotdag niet veel voor de Franse formatie met Nederlandse roots. De ploeg eindigde met Davide Bomboi namelijk als tweede in de daguitslag. De rappe Belg moest in een sprint alleen zijn meerdere erkennen in de Fransman Paul Hennequin.

In de vijfde en laatste etappe van de Tour de Taiwan stond een massasprint in de sterren geschreven. De renners kregen op weg naar de finish in het culturele park van Liudui Hakka een zo goed als vlak parcours voorgeschoteld. Er stonden geen gecategoriseerde beklimmingen meer op het menu en dus leek een sprint een onvermijdelijke uitkomst.

En een sprint kregen we na iets meer dan 120 kilometer koers. Unibet Tietema Rockets ging met zijn Belgische sprinttroef Davide Bomboi resoluut voor de winst en de 24-jarige coureur wist zich ook goed te plaatsen, maar er bleek één renner nog een tikkeltje sneller. De voor Euskaltel-Euskadi uitkomende Paul Hennequin kwam als eerste over de streep, voor Bomboi en Israëliër Itamar Einhorn.

Niet met lege handen
Unibet Tietema Rockets, de ploeg van Bomboi, gaat overigens niet met lege handen naar huis. Lander Loockx verzekerde zich woensdag in de voorlaatste rit namelijk al van de bergtrui. De 27-jarige wegrenner annex crosser wist onderweg genoeg punten te verzamelen en zo de Deen Mathias Bregnhøj nog te passeren in het bergklassement.

In het algemeen klassement is Brady Gilmore de grote winnaar. De 23-jarige Australiër begon als leider aan de slotrit en de renner van de opleidingsploeg van Israel-Premier Tech kwam onderweg niet meer in de problemen. Gilmore trekt zo de goede lijn van de voorbije weken door, want in de voorbije Tour du Rwanda was hij al een van de uitblinkers met twee ritoverwinningen.

RIDE Magazine
7 Reacties
20-03-2025 16:29
Tsja, Bomboi is natuurlijk maar een derde rangs sprinter, ik denk dat we het daar wel over eens kunnen zijn? Dus wat dat betreft is dit voor hem een goed resultaat. Mooi dat Loockx de bergprijs pakt maar ik denk dat Unibet hier toch voornamelijk kwam om punten te scoren om de top 30 te halen met het oog op een eventuele wildcard voor de Tour? Wat dat betreft is 10 punten een hele schrale oogst natuurlijk! Dan doet bijvoorbeeld een Euskaltel, met het oog op Vuelta wildcards, het met 122 punten een stuk beter.
20-03-2025 09:34
Tja, als je naar de TDF wil moet je dit gewoon winnen!
    20-03-2025 10:56
    Flauw. Ze rijden het hele seizoen overal de keien uit de straten. En nu even niet blijkbaar.
20-03-2025 11:58
Dat klopt, een aantal rijden echt goed, voornamelijk de nieuwe aanwinsten en wat van het eerste uur. Ook vind ik dat er wat renners wel wat tegenvallen die al langer bij de ploeg rijden.

Maar nu alleen een bolletjestrui, leuk voor een lollig filmpje wat volledig wordt uitgemolken, maar qua resultaat jammer in de Tour of Taiwan.
    20-03-2025 12:42
    Kon meer inzitten tuurlijk. Bomboi als ‘snelste’ man en niet winnen hier is jammer. Ja bollentrui maar beterschap dan niks. Lander Loockx zat in 5de positie op da
    20-03-2025 12:43
    Sorry voor andere bericht. Loockx zat goed voor klassement in de gewonnen eten van Gilmore maar werd opgehouden door een val op 500m anders was klassement heel anders geweest

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine