zondag 19 oktober 2025 om 16:09

Danny van Poppel had ‘gekke actie’ nodig in strijd tegen Olav Kooij en Tim Merlier

Video Een mooiere afsluiter had de NIBC Tour of Holland zich niet kunnen wensen. Niet alleen werd de laatste etappe gewonnen door de Nederlandse kampioen, Danny van Poppel, maar dat gebeurde ook nog eens na een zinderende finale. De renner van Red Bull-BORA-hansgrohe zegevierde na een naar eigen zeggen ‘gekke actie’.

“Het is geweldig”, waren zijn eerste woorden in het flashinterview na afloop. “Ik kan het nog steeds niet geloven, want het was niet in een massasprint, zoals ik normaal doe. Het was gewoon een gekke actie om naar die kopgroep toe te springen. Het was heel nipt, maar een overwinning is een overwinning.”

Van Poppel sprong in de finale naar het trio Cameron Rogers, Alec Segaert en Huub Artz. In de laatste twee kilometer kwam er een aanval van Segaert, maar Artz bracht Van Poppel terug. “Hij en Segaert waren supersterk”, zei Van Poppel over Artz. “Ik denk dat we met zijn vieren een mooie motor vormden. Het was gewoon doodgaan tot het einde. Ik wist dat ik even moest wachten om wat te herstellen in de afdaling. Dat was mijn geluk. Geweldig.”

Merlier en Kooij
Wat dacht Van Poppel toen hij besliste om de sprong naar de kopgroep te wagen? “Eerlijk gezegd was het gewoon een gekke actie. Toen ik aanviel, zei de ploegleider net: ‘Jongens, we moeten op kop rijden voor Danny, zodat we een sprint krijgen.’ Op dit moment was ik al vertrokken. Gelukkig kon ik het gat dichten op de top. Daarna moesten we vollebak rijden.”

“Eerder wilde ik al de sprong maken naar Jan Tratnik, maar dat was op vier rondes van het einde. Dat was te ver, maar Merlier en Kooij zijn gewoon te snel. Ze hebben ook een goede trein hier. Dus ik dacht: als ik hen wil verslaan, moet ik het zo doen.”


NIBC Tour of Holland: speel GRATIS mee met WielerFlits Ploegleider!

Speciaal voor de terugkeer van de NIBC Tour of Holland 2025 organiseert WielerFlits Ploegleider in samenwerking met NIBC Bank een nieuw managementspel. Meespelen is gratis! Voor de winnaars van het spel is een rijkgevulde prijzenpot samengesteld, bestaande uit een racefiets, cadeaubonnen, gesigneerde leiderstrui en een abonnement op RIDE Magazine.


RIDE Magazine

Om te reageren moet je ingelogd zijn.