Contador over Tourparcours: ”Wil de troon heroveren”

foto: Sirotti
Ook Alberto Contador, tweevoudig winnaar van La Grande Boucle, heeft inmiddels gereageerd op het parcours van aankomend jaar. Met vijf aankomsten bergop en slechts één tijdrit lijken de klimmers een streepje voor te hebben. Biciciclismo keek met de Spanjaard vooruit naar de editie van 2014.
El Pistolero lijkt tevreden over de getoonde route. ”Ik hou erg van dit parcours. De etappe naar Arenberg zal belangrijk worden voor de klassementsmannen, maar ook de ritten in de Vogezen zijn belangrijke afspraken. De etappes in de Pyreneeën zijn weliswaar kort, maar gevuld met een pak lastige cols.”
De kopman van Team Saxo denkt dat de klimmers kansen genoeg krijgen om voldoende voorsprong op te bouwen voor de afsluitende tijdrit naar Périguex. ”De tijdrit zal uiteraard gevolgen hebben voor de rangschikking. De verschillen zullen groter zijn dan in de tijdrit naar Chorges in de afgelopen tour, omdat hij vlakker is. Het zal echter zaak zijn een dermate grote voorsprong op te bouwen om stand te kunnen houden in de tijdrit.”
Wil Contador zijn derde Ronde van Frankrijk winnen (na zeges in 2007 en 2009), dan zal hij onder meer moeten afrekenen met rivaal Chris Froome. ”Het zal niet gemakkelijk worden om dat klaar te spelen. Hij was dit jaar ontzettend sterk, nog sterker dan ik had verwacht. Ik ben echter gebrand om opnieuw met de scepter te kunnen zwaaien.”