Contador: ”Het ergste is voorbij”
Alberto Contador is van mening dat na zijn vrijspraak door de Spaanse Wielerfederatie het ergste voor hem voorbij is. De drievoudig Tour de France winnaar dacht enkele maanden geleden nog aan stoppen, maar geeft nu in de Spaanse krant ABC aan strijdbaarder dan ooit te zijn.
De afgelopen maanden vielen hem zwaar: ”Het ergste is voorbij, maar men heeft me veel pijn gedaan met leugens, laster en verzinsels”. Op dit moment is de Spanjaard in volle voorbereiding voor het huidige seizoen. ”Het gaat goed. Ik concentreer me op mijn beroep als wielrenner, de wielerwedstrijden op de kalender en de voorbereiding”.
Wanneer het WADA besluit om de beslissing van de Spaanse federatie aan te vechten, is Contador klaar voor een juridische strijd: ”Nu heb ik zin om ervoor te vechten, omdat ik niet gestraft ben heb ik nog meer redenen om te vechten”. De Spanjaard doet ook een voorstel om de huidige dopingregels aan te passen: ”Ik wil dat het WADA nadenkt over mijn zaak, deze bestudeert en in de toekomst een nieuwe norm zal vinden.”