“Contador gebruikte doping in de Tour van 2005”
maandag 23 april 2012 om 18:20

“Contador gebruikte doping in de Tour van 2005”

Contador in 2005 in het shirt van Liberty Seguros (foto: Sirotti)

Een ex-verzorger van het voormalige Liberty Seguros heeft onder ede verklaard dat Alberto Contador tijdens de Ronde van Frankrijk van 2005 doping heeft gebruikt. Dat schrijft althans het Spaanse boulevardmagazine Interviu. De man in kwestie, wiens identiteit onbekend is, deed die onthulling naar verluidt op 11 mei vorig jaar in een hoorzitting van het WADA, dat toen zijn dossier voorbereidde in de clenbuterolzaak rond Contador bij het TAS.

Contador reed in 2005 de Tour voor Liberty Seguros, de ploeg van de niet onomstreden manager Manolo Saiz. Volgens de bron gebruikte Contador tijdens die Tour insuline. “Eufemiano Fuentes was toen ploegarts, en insuline maakte eigenlijk deel uit van de behandeling van alle renners binnen de ploeg”, citeert Interviu de getuige. Die kon zijn uitspraken trouwens nooit herhalen voor het TAS, omdat de advocaten van Contador daar een stokje voor staken.

Het kamp van Contador heeft zich al uitgesproken over de beschuldigingen. “We ontkennen de aantijgingen volledig”, luidt het stellig. “De getuige wijst naar dokter Fuentes, de spilfiguur in Operacion Puerto. Contador is in 2006 echter al onderworpen aan een grondig onderzoek, en in augustus van dat jaar werd hij vrijgesproken van elke betrokkenheid in de zaak bij zowel het Spaanse gerecht als de UCI.”

RIDE Magazine
RIDE Magazine