Ploegleider Christoph Roodhooft: “Mathieu gokte op een sprint”
Mathieu van der Poel eindigde in zijn eerste Milaan-San Remo als dertiende. Daarmee was hij zo teleurgesteld dat hij – voorlopig – niet wilde reageren. Dat deed zijn ploegleider Christoph Roodhooft vanavond in zijn plaats. “Eerlijk? We hadden veel meer verwacht van deze Italiaanse koersen.”
“Tot en met het opdraaien van de Poggio liep alles perfect”, vertelt Roodhooft aan Het Nieuwsblad. “Ik dacht toen dat hij zou aanvallen, maar hij deed het niet. En toen Van Aert en Alaphilippe gingen, heeft hij gegokt dat die twee niet zouden wegblijven. Hij dacht dat een compacte groep zou sprinten op de Via Roma.”
“Met het duo Matthews-Benoot en ook nog koppeltjes bij UAE en Bahrain-McLaren dacht Mathieu dat de samenwerking in de achtervolgende groep gunstig zou zijn en de twee vooraan zouden worden gegrepen. Helaas, dat gebeurde niet. Gegokt en verloren. Misschien achteraf dom, maar je kan niet altijd de juiste keuze maken”, zegt Roodhooft.
“Lombardije te zwaar”
De ploegleider van Alpecin-Fenix toont begrip. “We mogen niet vergeten dat het zijn eerste deelname is. Milaan-Sanremo is ook een zware koers.” Roodhooft is niet tevreden van de resultaten in Italië. “De uitslagen zijn niet wat we ervan verwacht hadden. Daar moeten we heel eerlijk in zijn. Het verschil tussen winnen en dertiende worden is soms kleiner dan de uitslag doet vernoemen.”
“Ik ga niet zeggen dat Mathieu minder goed is dan we hadden verwacht, maar de flits die we van hem gewend zijn is er nog niet of hij heeft die flits alleszins nog niets gebruikt. Het is te vroeg om nu al conclusies te trekken, maar het is niet aangenaam.” Met Il Piemonte en de Ronde van Lombardije staan er nog twee Italiaanse klassiekers op het programma van Van der Poel. “Die wedstrijden zullen allicht te lastig zijn, maar het kan nooit geen kwaad om er ervaring op te doen met het oog op de volgende jaren of met wat dit seizoen nog volgt van wedstrijden. Het seizoen is pas gedaan eind oktober.”
Chapeau voor Van Aert
Tot slot had Roodhooft lof voor Wout van Aert. “Zeer straf. Als je de voorbije maanden alle verhalen van de specialisten las dat hij niet meer zijn oude niveau zou halen, dan heeft hij toch wel berenwerk verzet tijdens zijn revalidatie. Dat hij Milaan-Sanremo kan winnen, heeft hij zelf afgedwongen. Chapeau.”
Minder nerdy is mijn punt dat het vaker uitgemaakt wordt door de eerste passanten op de top de laatste jaren dan door sprinters. Goss, Gerrans, Ciolek, Kwiatkowski, Nibali, Alaphilippe, van Aert. In de regel is het na de Poggio eigenlijk te kort en uiteengeslagen om op een jagend peloton en terugname van de eersten te rekenen. Van der Poel is er ook de coureur niet naar om zo te redeneren.
Zoals hier al door anderen gezegd, is San Remo ontzettend moeilijk te winnen, o.a. omdat iedereen in de top 25 had kunnen winnen, en er toch maar 1 eerste kan worden. Als je dan zo ontevreden bent met een dertiende plaats, heb je gewoon onrealistische verwachtingen (het siert hem overigens wel weer dat hij per se wil winnen, al zit in het weigeren van een reactie wellicht ook wat jaloezie richting Van Aert - of gewoon geen zin in vragen over Van Aert).
Teleurstelling verwerken, Analyseren en je weer voorbereiden op je volgende piekmomenten. Het seizoen is natuurlijk nog lang niet voorbij.
In mijn opinie een zwaar overschatte renner, die op clubniveau en in de Benelux leuk mee kan draaien, maar daarbuiten nog vrij weinig bewezen heeft.
Hij is op dit moment gewoon niet op topniveau. Kan gebeuren, harder werken richting oktober en dat komt wel goed.
Welke waarden bedoel je precies? Waar hij met een semi-klimmende Belg kop over kop naar boven reed? Of de waardes van de Amstel waar zijn meter op hol sloeg op de Keutenberg?
Als we puur kijken naar zijn overwinningen dan stelt dat nog niet zo heel veel voor hoor. De Amstel was een mooie overwinning, maar zonder hulp van de motor was hij 5e geworden. Het is allemaal wat overtrokken.
Brabantse Pijl en Dwars door Vlaanderen kijk ik niet naar. Dat zijn koersen die renners rijden in voorbereiding op hoofddoelen. Vrij gemakkelijk scoren, natuurlijk.
Ik ben een supporter van Mathieu op basis van zijn prestaties in het veld en op de MTB, zijn prestaties op de weg zijn gewoon een stuk minder dan in de andere disciplines. We kunnen er niet omheen, tot nu toe is het brandhout en daar kunnen we wel kritisch over zijn.
Groeten, Roberto
Daarna sla je de plank echter volledig mis door te stellen dat het renner voor clubniveau is, jammer. Dan ben je gewoon complete onzin uit aan het slaan.
Ik vrees dat dit soort reacties ook komt als Evenepoel een keer niet wint. En dat gaat toch echt wel eens gebeuren.
V.d. Poel is in mijn ogen een ontzettend goede renner (werelds beste veldrijder in elk geval) die zeker nog prijzen gaat pakken, maar zij die werkelijk geloven dat hij ooit de Tour kan winnen zullen bedrogen uitkomen.
Misschien toch wat meer weg-koersen rijden en hardheid opbouwen ipv die spielerei off-road...
Wat dat betreft natuurlijk eigenlijk prima dat hij bij de beste tien de Poggio over kwam. Dat is lang geleden voor een Nederlander :)
Dit is hoe hij tot nu toe zijn koersen heeft gewonnen: waarom zou je dan uiteindelijk je geweer van schouder veranderen en wachten op een sprint? Ik denk namelijk dat hij dan niet in zijn kracht zit: hij is slim en snel, en komt het best tot zijn recht als de koers niet helemaal verloopt zoals in de boekjes.
Mathieu heeft zijn grote koersen gewonnen door aan te vallen met het risico te verliezen. En eigenlijk nog nooit door te gokken op een massasprint.
Hopelijk neemt hij die les mee naar volgend jaar.
Eigenlijk niet zo heel slecht dat VdP niet meteen alles wint, hij leert er sowieso van. Volgens mij heeft ie het koersen gewoon nodig. Ik hoop dat hij hier wel ooit terugkomt om te zegevieren al is dat geen vanzelfsprekendheid. Bij de debuten van Van Aert in deze Italiaanse koersen was het wel duidelijk dat die hier ooit voor de prijzen mee kon gaan doen.
- hij in eerste instantie geprobeerd heeft om mee te springen
- hij meteen in de gaten had dat hij het gaatje niet meteen zou kunnen dichten, en er waarschijnlijk tussen gezwommen had
- meteen ook de keuze gemaakt heeft om dus niet te gaan zwemmen maar te gokken op een sprint.
- tot de conclusie komt dat dit niet heeft gewerkt (en het misschien wel beter was geweest om toch te gaan "zwemmen", of misschien zelf de knuppel in het hoenderhok te gooien.)
Kun je het hem verwijten? De afgelopen jaren is er heel vaak gesprint met een groepje van 5-20 man. Dus de kans is inderdaad groot dat dit weer gebeurt. En ik denk dat dit ook gebeurd was als iedereen in het groepje achtervolgers bezig was met het terughalen van WvA en Flipke. Maar een groot deel, waaronder mvdp zelf, waren bezig met een eventuele sprint ALS dat zou gebeuren....
Tja, gegokt en verloren (van 2 renners die waarschijnlijk gewoon beter waren vandaag)
Zal ook niet helpen dat uitgerekend zijn Nemesis de stenen uit de straat rijdt.
Maar wat bedoel je precies met tegenslag?
Het gaat even wat minder in vergelijking met vorig jaar, nu kijken hoe die daar mee omgaat. Zin in.
Overigens weet ik niet hoe snel WF is met zijn reacties, en hoe laat dit bericht is opgetekend en doorgestuurd. Wie weet dat Mathieu al lang gereageerd heeft op een ander medium of bij een andere omroep.
Want wat ik tot nu toe van hem heb gezien is dat hij eigenlijk altijd klaar staat voor een interview. Wie weet is hij naast 300 km en een dikke desillusie even de bus ingekropen om het voor zichzelf een plek te geven, voordat hij het met ons als flitsers deelt.
Ik wil hem dus nog maar even niet fileren ;-), ik denk dat hij daarvoor in het verleden al genoeg krediet heeft opgebouwd (denk aan zijn tranen in Luxemburg).
Op naar de volgende koersen en slim kiezen / toewerken. Je kunt jezelf daarbij afvragen of Lombardije en Waalse pijl bij passen en ik zou zeer zeker iedereen het plezier gunnen om met 1 van start te gaan in de Gold Race.
Maar vertel, wat voor excuses heeft Mathieu de afgelopen jaren zoal gebruikt om zijn vele wanprestaties goed te praten?
Je mag mij kinderachtig vinden hoor, geen probleem. Benieuwd wat je dan vindt van Matje die niet voor camera wil komen.
Maar een 'smoesje' vind ik wat anders dan gewoon een legitieme 'reden'. Als men het gaat hebben over Mathieu van der Smoes is dat domweg anti-supporteren en ik vraag mij af waarom je die houding heb tegenover Mathieu. Dus vraag ik nogmaals, wat voor smoesjes heeft Mathieu de afgelopen jaren allemaal gebruikt?
2-mag je huilen als je emotioneel bent na je verlies (of winst)? Ik zie je niet klagen na een emotionele Evenepoel die erg mooi wint en zijn emoties de vrije loop laat daarna.
3-dat jij die opmerking insinueerde als dopinggebruik zegt meer over jou dan Adrie.
Noem nu eens dingen waaruit echt blijkt dat Mathieu altijd excuses zoekt ipv dit geraaskal.
Ziek, die is ook wel eens voorbij gekomen.
:’)
2. Evenepoel huilt uit verdriet voor wat zijn vrienden Jakobsen en Lambrecht is overkomen. VDP huilt omdat hij zich bekocht voelt, terwijl hij zelf de fouten opstapelt. Als een klein kind dus.
3. Lief hoe jullie in Nederland Adrie de Dopinggebruiker in bescherming nemen, maar de beschuldiging was overduidelijk.
Inhoudelijk genoeg voor je?
2- Fijn dat je precies voor MvdP kan invullen waarom ie huilt. Ik neem aan dat je dat bij hem hebt nagevraagd? Ook typisch dat je hem een klein kind noemt.
3- Laten we het over dopingverstrekker PatLef maar niet hebben, die alles mag zeggen in Belgie en nooit eens 1 kritisch woord terugkrijgt van de media.
Het woord "jullie Nederlanders" zegt al genoeg, jij hebt hier niets te zoeken droeftoeter, totaal geen meerwaarde!!
En hoe wordt er door de Belgische wielerwereld omgegaan met mannen als Museeuw, Merckx,, Lefevre e.d... (zo kan ik nog wel even doorgaan).
Ik zie dat jullie niet kunnen laten wat ik wel heb geprobeerd: deze droeftoeter-opmerkingen maar gewoon negeren.
Maar jullie analyses zijn spot-on.
Ik denk alleen dat onze zolderkamertjestoetsenbordridder schreeuwt om aandacht; alles voor de clicks en comments, of hij nu wat te melden heeft (want heel af en toe plaatst hij ook gewoon respectvolle posts) of wanneer hij gewoon wat wil trollen.
hierin verteld mathieu toch een genuanceerd verhaal.
daarnaast zag je vanuit het helikopter shot ook dat van der Poel, Wout van Aert meteen feliciteerde (handje gaf)
1. Reageren doen je meteen na de koers in de interviews na de wedstrijd. Niet nodig om het breder te trekken.
2. Doe er maar lekker vaag over om de waarheid te verbloemen. Ik noem hem trouwens klein kind, omdat mn mij zo noemt. Zoek het verband.
3. Het is niet omdat jij denkt dat Lefevre een dopingbaron is, dat de bewezen waarheid over Adrie moet verzwegen worden.
@Michel, anders moet jij Evenepoel nog eens een blessure gunnen? Jij bent absoluut niet de man om ander de les te spellen. Walgelijk post was dat.
@Miko, lekker joh!
Dat Lefevere zomaar alles mag zeggen is niet waar. Sportjournalist Hans Vandeweghe van De Morgen en Patrick vechten al jaren bitse duels uit.
En nog een kleine nuance, enkel in België en Frankrijk heb ik dopingzondaars in de boeien gezien, letterlijk. In Nederland vooralsnog niet.
Zoals zo velen helaas in die tijd, daar niet van.....maar misschien moet jij dat eens inzien....!!!
https://www.gva.be/cnt/oid449128/archief-lefevere-laat-zich-al-30-jaar-met-doping-in
Bij TJV weten we dat ze ketonen gebruiken, gebruikt van der Poel het ook?
https://kics.sport.vlaanderen/Bloso/Gedeelde%20%20documenten/VTS-redactioneel/170401_KUL33_Ketonen.pdf
Dan is het toch geen flauwekul om te stellen dat het gebruik dan wel niet gebruik van ketonen het verschil tussen winnen en verliezen kan betekenen?
Dat ze niet verboden zijn is een feit. En ik stel ook nergens dat ik daar een oordeel aan verbind.
In de reactie hierboven ging het over omkadering/begeleiding. Ketonen gebruik vanuit de ploeg is daar een onderdeel van.
"Bijna alle ploegen gebruiken ketonen."
Inderdaad, vandaar dus mijn vraag gebruikt van der Poel/zijn ploeg ze ook?
Ik denk dat ze mede hierdoor het gat met DQS en Ineos hebben kunnen dichten.
En verder denk ik vooral dat ze in staat zijn gebleken om enkele hele goede renners aan zich te binden. In de eerste plaats met Groenewegen en Roglic, waarmee ze de achterhoede van de worldtour hebben verlaten, en daarmee aantrekkelijker worden voor sponsors en renners. En vervolgens met o.m. Van Aert, die daar heel goed op zijn plek zit.
De renners die er nu zitten, stuwen elkaar naar een hoog niveau. Heel veel toppers, trainingen op hoog niveau, goede omkadering. En dat is denk ik het laatste puzzelstukje wat nog ontbrak. Want ketonen kan iedereen over beschikken, mits je bereid bent om daar voor zoveel te betalen. Maar niet iedereen kan zeggen dat hij dagelijks traint met podiumwinnaars van grote rondes.
Gaviria heeft het toch ook gehad? Reed gisteren ook niet op zijn oude niveau.
Je ziet nu dat een deel van de "supporters" die MvdP vorig jaar ophemelden hem hier nu alweer afkraken als "zwaar overschat" en "Mathieu van der Smoes". Helaas een onhebbelijke gewoonte in dit land waar je kop eraf gaat zodra je deze boven het maaiveld hebt uitgestoken.
Om zijn internationale aanzien even aan te geven: van te voren samen met WvA topfavoriet in alle media (dit wel tot zijn eigen verbazing, hij weet zelf heel goed dat hij nog niet top is).
Als jij zo graag Nederlandse renners wil ‘aanpakken’ mag je dat ook op WielerFlits.be doen, die site is speciaal voor jullie gemaakt! ;)