Chris Froome rijdt Giro 2018
Chris Froome staat volgend jaar aan de start van de Giro d’Italia. Dat maakte hij vanavond met een videoboodschap tijdens de presentatie van het parcours bekend.
In een persbericht laat zijn ploeg Sky weten dat Froome wil proberen alle drie de grote rondes achter elkaar te winnen. Na de Giro zal hij in juli ook de Tour de France rijden.
Het is voor het eerst sinds 2010 dat Froome de Giro rijdt. De afgelopen vier seizoenen koos hij ervoor om de Tour de France en de Vuelta a España te rijden.
A surprise from @chrisfroome: «I looking forward to see you all at #Giro10» | Una sorpresa da @chrisfroome: «Non vedo l’ora di vedervi tutti al #Giro101».#Giro101 pic.twitter.com/FbGyFpQiXB
— Giro d’Italia (@giroditalia) 29 november 2017
Drie op een rij
In het persbericht stelt Froome het een unieke situatie te vinden. Hij hoopt een derde grote ronde op rij te kunnen winnen. “Het is heel spannend om een nieuwe uitdaging aan te gaan. Iets wat mensen normaal niet verwachten”, legt hij uit. Uit de dubbel Tour-Vuelta die de viervourdig tourwinnaar vorig jaar behaalde put Team Sky vertrouwen. “Het is een weloverwogen keuze, we hebben er lang over nagedacht. Maar de manier waarop afgelopen seizoen verliep geeft me vertrouwen. Daarnaast zit er een extra week tussen de Giro en de Tour komend jaar. Dat is één week extra om te herstellen en te trainen, dat zou het wat beter mogelijk moeten maken.”
Manager Dave Brailsford kijkt ook met enthousiasme uit naar het nieuwe seizoen. “We gaan met Chris naar de Giro met het doel om drie grote ronden op een rij te winnen. Daarna is winst in de Tour het mikpunt. Sommige van de beste wielrenners ooit hebben dit geprobeerd, maar weinig waren succesvol. Het is een uitdaging waar we veel respect voor hebben maar we zijn er als team heel gemotiveerd voor.”
Yes, I am racing the 2018 @giroditalia 😊🇮🇹 @TeamSky #Giro101 💖
— Chris Froome (@chrisfroome) 29 november 2017
Met een correcte jury had Uran zelfs een eindzege in de Giro op zijn palmares.
Tour, Vuelta, Giro, Tour op een rij zou toch wel redelijk uniek zijn toch?
Je noemt twee namen van het podium van 2012. Dat zegt iets over het deelnemersveld van die editie, maar volgens mij niet over de zwaarte van de Giro in het algemeen? Je stelt dat het tempo in de Giro veel lager ligt. Dat was vroeger wellicht het geval, maar de laatste tijd is het verschil veel kleiner: vorig jaar bijvoorbeeld lag de gemiddelde snelheid in de Giro zelfs hoger dan in de Tour. Ook in deze ontwikkeling lijkt het deelnemersveld weer de verklarende factor. Er doen tegenwoordig simpelweg in iedere ronde toppers mee.
Zitten verschillen voor wat betreft de zwaarte van de ronde zitten niet eerder in weersomstandigheden, algehele kwaliteit/fietsvriendelijkheid van het wegennet, parcours, mediagekte etc? Op basis van dat soort factoren zou best een interessante discussie gevoerd kunnen worden over verschillen in zwaarte van (de beleving van) verschillende rondes.