Chavanel: “Sprint tegen Sagan is onmogelijk te winnen”

foto: Sirotti
Sylvain Chavanel was één van de renners die vandaag de Touretappe naar Boulogne-sur-Mer kleurde. De renner van Omega Pharma-Quick Step demarreerde in de finale in de hoop een spurt te voorkomen. De Fransman zag zijn plan op de slotklim in het water vallen en de zege wederom naar de Slowaak Sagan gaan. Chavanel berust in zijn nederlaag.
Chavanel deed een serieuze poging de etappe te winnen. “In de finale trok ik ten aanval. Het was gepland daar aan te vallen. Mijn doel was een paar seconden te winnen en dan volle bak in de afdaling te gaan. Dat lukte, maar het was niet genoeg. Ik probeerde aan te vallen en te winnen. Wanneer je met Sagan gaat sprinten, is het haast onmogelijk om te winnen,” verklaarde hij na afloop.
Uiteindelijk moest Chavanel genoegen nemen met een 41e plaats. Omdat hij geen tijd verloor, blijft hij derde in het algemeen klassement, op zeven seconden van klassementsleider Cancellara.