Cannondale en Garmin-Sharp fuseren: ”Noem het een huwelijk”

foto: Sirotti
Cannondale en Garmin-Sharp gaan vanaf 2015 in elkaar op. Cannondale blijft de naamgever en zorgt voor het materiaal, terwijl Slipstream Sports (eigenaar van Garmin-Sharp) de belangrijkste aandeelhouder wordt. Garmin is volgend jaar geen naamsponsor meer, meldt Velonews.
”Noem het geen fusie, maar een huwelijk”, zegt Garmin-Sharp manager Jonathan Vaughters over de aangekondigde samenwerking tussen beide ploegen, die al eerder de ronde deed in de wandelgangen.

Brixia Sport, een Italiaans managementbureau, verlaat Cannondale, waardoor de Amerikaanse fietsenproducent gaat samenwerken met Slipstream Sports, eveneens een managementbureau. Cannondale vervangt Garmin als titelsponsor, al zal Garmin zeker verbonden blijven met het team. Cannondale zal de nieuwe ploeg tot 2017 steunen.
”Technisch gezien is het geen fusie, want het is nog steeds Slipstream Sports dat eigenaar is en het management van de ploeg regelt. Cannondale wordt een grote aandeelhouder, maar Slipstream-manager Doug Ellis blijft de belangrijkste geldschieter”, aldus Jonathan Vaughters.
Naast de fietsen, zal Cannondale hoogstwaarschijnlijk acht renners meenemen naar de nieuwe ploeg. Zij zullen van Vaughters een contract aangeboden krijgen, dat dezelfde voorwaarden heeft als hun huidige contracten: ”Het is nog niet duidelijk wie hiermee instemt, en wie niet.” Het Italiaanse talent Davide Formolo zou dit voorstel al geaccepteerd hebben. Ook Moreno Moser, Elia Viviani, Matej Mohoric, Kristijan Koren en Alan Marangoni zijn bij die acht.

De veertien renners die nog een doorlopend contract hebben bij Garmin-Sharp, zullen hieraan gehouden worden. Hierbij zitten onder andere Nederlands kampioen Sebastian Langeveld, Tom-Jelte Slagter en Dylan van Baarle. Thomas Dekker en Raymond Kreder hebben een aflopend contract, dus voor hen is de toekomst nog onzeker.
Sinds afgelopen 18 augustus draagt de ploeg van 2015 de naam ‘Team Cannondale’, al kunnen er nog andere sponsoren in de naam bijkomen. Het limoengroen van Cannondale en het argyle van Garmin-Sharp zullen gemengd worden. Vaughters heeft aangegeven het liefst een ploeg van 27 renners onder zijn hoede te hebben voor het komende seizoen.