Cancellara zinspeelt op vertrek bij Saxo Bank
Hoewel hij nog een doorlopend contract heeft, lijkt het verre van zeker dat Fabian Cancellara ook volgend seizoen nog uitkomt voor Team Saxo Bank. De wereldkampioen tegen de klok, die dit jaar zowel de Ronde van Vlaanderen als Parijs-Roubaix won, gaat na de Ronde van Spanje met ploegmanager Bjarne Riis praten over zijn toekomst.
“Ik denk vaak aan het komende seizoen. Het is een publiek geheim dat er andere ploegen zijn die in mij geïntresseerd zijn. Ik moet zeggen dat dat interessante opties zijn, die mij goede perspectieven voor de toekomst bieden”, aldus de Zwitserse hardrijder op zijn eigen website.
“Ik ben altijd open tegenover Bjarne Riis, en we hebben dan ook al over deze situatie gesproken. Ik ben blij dat Bjarne naar Spanje komt om nogmaals over mijn toekomst te praten. Na de Vuelta hoop ik bekend te kunnen maken waar ik volgend jaar rijdt.”
De geruchten over een mogelijk vertrek van Cancellara deden al langer de ronde. De nieuwe aanwinst van Riis, Tourwinnaar Alberto Contador, zou namelijk zo duur zijn dat de Deen Cancellara niet meer kon betalen. In de wandelgangen wordt al gefluisterd over een mogelijke overstap naar het Zwitserse BMC Racing Team of de nieuwe Luxemburgse ploeg van de gebroeders Schleck.