Cancellara: “Als ik aanval ga ik door tot de finish”

foto: Sirotti
Fabian Cancellara was vandaag wellicht de sterkste man in de eerste rit in lijn van de Tour de France. De geletruidrager trok op de steile slotklim in Seraing ten aanval en zag dat alleen Peter Sagan in staat was om te volgen. Laatstgenoemde profiteerde van het harde werk van de Zwitser en sprintte naar de ritzege. “Ik ben niet iemand die op 500 meter van de finish besluit zijn inspanning te stoppen. Zo ben ik niet. Als ik aanval ga ik door tot aan de finish”, zo verklaarde Cancellara tegenover Cyclingnews zijn optreden van vandaag.
“Je weet nooit wat er gaat gebeuren van het ene op het andere moment. Daarom geef ik altijd alles wat ik heb. Ik wil niet achteraf spijt hebben van bepaalde beslissingen. Nu kan ik zeggen dat ik mezelf voor de volle 100% heb ingezet, en daarom ben ik tevreden”, aldus Cancellara, die dankzij zijn tweede plaats wel zijn gele trui behield. “Ik hoop de trui naar Frankrijk te brengen. Morgen is een sprintersrit en die moet ik door kunnen komen, en wat er dan in Boulounge-sur-Mer gebeurt zien we wel. We komen in ieder geval steeds dichter bij Zwitserland”, grapt de renner van RadioShack-Nissan-Trek.
Cancellara keek ook nog terug op zijn val in de Ronde van Vlaanderen dit voorseizoen. Als topfavoriet voor de zege viel hij toen over een bidon en brak zijn sleutelbeen op meerdere plekken. “Ik had mijn beste vorm ooit, had er vijf maanden naar toe gewerkt, en zag alles uiteenvallen door een enkele bidon. Omdat ik altijd hele hoge verwachtingen van mezelf heb, was het moeilijk om in te zien dat het verschil met die topvorm en de vorm bij mijn rentree in de Ronde van Bayern enorm was. Dat ben ik niet gewend, maar ik heb er veel van geleerd.”