Caleb Ewan voert Lotto Soudal aan in Tour Down Under
Caleb Ewan won in het verleden al zeven ritten in de Tour Down Under, maar afgelopen jaar wist hij niet te triomferen in de WorldTour-meerdaagse in zijn thuisland Australië. Hij zakt gemotiveerd en als kopman van Lotto Soudal af naar de rittenkoers en hij is naar eigen zeggen klaar om naar nieuwe dagsuccessen te sprinten.
Ewan won in 2019 het opwarmcriterium dat nog niet meetelt voor het klasssement. In de voorlaatste etappe kwam hij weliswaar als eerste over de meet, maar de jury ontnam hem uiteindelijk de zege. De bloemen gingen uiteindelijk naar Jasper Philipsen.
“Ik heb al zeven etappes gewonnen, maar vorig jaar lukte het niet. Dit jaar wil ik terug op het podium staan”, zegt Ewan in een persbericht van de Australische etappewedstrijd. “Ik heb de vorm en de snelheid om te winnen. Ik ben er klaar voor en ik kan niet wachten om mijn seizoen te beginnen.”
Naast Ewan staat er met Adam Hansen nog een Australiër bij Lotto Soudal op de voorlopige startlijst. Thomas De Gendt en Tosh Van Der Sande houden volgens de deelnemerslijst de Belgische eer hoog. Verder staan de Britten Matthew Holmes en Jonathan Dibben en de Duitse hardrijder Roger Kluge op papier voor de eerste WorldTour-koers van het seizoen.
De Santos Tour Down Under vindt dit jaar van 21 tot en met 26 januari plaats. Op 19 januari vindt de Schwalbe Classic plaats, het criterium dat Ewan afgelopen seizoen op zijn naam wist te schrijven.
In zijn LTS periode was Valls belangrijk in de TDU voor de WT-punten, de rest van het seizoen reed hij mee voor spek en bonen.
Bevin won vorig jaar bijna de TDU en voor de rest van het seizoen was het ook vrij matig.
De TDU is en zal altijd de koers van de Oceaniërs zijn, zij willen daar goed zijn.
Schrijf Holmes dus niet af als hij op Willunga Hill op een minuut of twee gereden wordt.
@vinyakke: over Van Wilder kan je blijven treuren, met Vermeersch en Verschaeve hebben ze al een goede zet gedaan. Verschaeve reed vorig jaar betere testen bergop dan Van Wilder. Van Wilder is een ronderenner, terwijl Verschaeve meer een klimmer is, die past dus ook gewoon beter bij Lotto, want hij heeft het in zich om een ardennenklassieker te winnen. Is vergelijkbaar met Bjorg, enkel minder explosief op dit moment..
Altijd leuk om van jou inside-info te horen. Als ik het zo lees past verschaeve inderdaad beter in de aanvallende stijl van het team. Vermoedelijk ook vandaar de keuzes voor oldani en Goossens al vind ik deze namen toch vooral een aanvulling in de breedte. In het voorjaar lijken ze wel de betere jongeren weg te kapen met Vermeersch, Van Moer en Dewulf.
Als tegen die tijd de bosbranden maar voorbij zijn.